На Прикарпатті тисячі людей попрощалися із захисниками Романом та Леонідом Бутусіними

 • Тисячі людей у Калуші на Івано-Франківщині прийшли провести в останню дорогу захисників України – братів Романа та Леоніда Бутусіних.

  Батько полеглих Олег Бутусін розповідає, що його сини – Роман та Леонід підписали контракт із ЗСУ у 2020 році. Бійці воювали в зоні ООС, а також обороняли Україну від початку повномасштабного вторгнення російських військових, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на Суспільне Карпати.

  “Я бачив, як вони лежали, які у них були поранення. У бронежилеті – три дірки великокаліберного кулемета. Я землю забрав, бо вона була просякнута їхньою кров’ю. Я її забрав і висиплю на могилу. Там – земля, гільзи стріляні, магазини розбиті. Це для мене – святе все. Я знаю, що мої сини – в Бога прославлені, бо вони померли не боягузами, а героями”, – каже Олег Бутусін.

  Під звуки оркестру труни винесли на вулицю. Люди загиблих героїв зустрічали на колінах.

  Похоронна процесія вирушила до собору Святих Землі Української. Там священники відправили службу, а звідти – на кладовище.

  “Діти надто чудові були. Неймовірні хлопці. Вони – слухняні, виховані. Таких дітей слухняних і вихованих у селі не було. Опора і надія. І коли вони пішли воювати, ми переживали страшно. Ми вірили до останнього, що їх знайдуть і вони будуть живі. Хлопці – віддані, тато їх навчив воювати, він їх навчив всього”, – розповідає про Романа та Леоніда їхня сусідка Лариса Барабаш.

  Романа та Леоніда поховали у Калуші на Алеї Слави.

  Побратим Романа та Леоніда Бутусіних, позивний Сина каже, хлопці загинули, обороняючи один із населених пунктів України.

  “Противник з величезними силами, з величезною перевагою у техніці, живій силі пішов у наступ з трьох напрямків. Хлопці боролися до кінця і загинули в бою. Вони разом були там і загинули в один час. Відбивалися дуже хоробро. Підбили ворожу БМП власноруч обидва, а надалі їх оточили, і там шансів уже не було”, – каже побратим полеглих.

  Сина розповідає, через те, що населений пункт, який обороняли хлопці, був окупований російськими солдатами, братів майже місяць не могли знайти, а він до останнього сподівався, що Роман та Леонід живі.

  Опускали у ями братів під звуки пострілів та Гімну України. А батько кидав грудки землі з кров’ю синів із місця останнього бою. У чоловіка залишилися десятеро дітей. Один із них також воює за Україну. Олег Бутусін каже, після похорону планують повертатися на війну.

  “Обов’язково. Кров моїх синів недарма пролита. Ми не можемо скласти руки. Ми будемо боротися до того часу, поки добро не переможе зло”, – запевнив Олег Бутусін.

  Нагадаємо, Роман та Леонід Бутусіни загинули у Лукашовці, Чернігівська область. Вони в останньому бою спалили ворожу БМП і підбили танк окупантів. Землю, просочену кров’ю героїв, зібрав їхній батько та забрав її з собою в Калуш.

  Батько загиблих Олег Бутусін – колишній громадянин Росії, який змушений був виїхати з країни через переслідування влади. Разом з дружиною Тетяною та 12 дітьми у 2014 році перебрався на Івано-Франківщину. Чоловік вступив у Добровольчий український корпус “Правого сектора” та у 2015 році пішов воювати за Україну.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!