На Прикарпатті завершили перший етап імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу

 • На території Івано-Франківської області розповсюдили приманки з вакцинами від сказу.

  24 травня в області завершили проведення першого етапу заходів пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу, які тривали 3 дні, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на Івано-Франківську ОДА.

  Цьогоріч у зв’язку із воєнним станом усі роботи з розповсюдження вакцини проводились ручним способом, без застосування авіації.

  Так, на території сільськогосподарських, лісових угідь, вирубок, на перехрестях та узбіччях доріг, вздовж річок шляхом наземного розподілу розклали 32,5 тис. доз вакцини на загальній площі 1,3 тис. км. кв.

  “Кампанія спрямована на створення стійкого імунітету до сказу серед диких тварин, адже дикі тварини, а саме лисиці, є основним резервуаром збудника вірусу сказу в навколишньому середовищі. Своєю чергою це зменшить ймовірність передачі збудника захворювання до сільськогосподарських та домашніх тварин. Перший етап кампанії з пероральної імунізації знайшов позитивний відгук та підтримку серед населення краю, органів місцевого самоврядування та користувачів мисливських угідь, оскільки регуляція чисельності популяції червоної лисиці у зв’язку з воєнним станом не проводилась”, – додали в дописі.

 • До теми: На початку квітня на Прикарпатті виявили сказ лисиці

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!