На Прикарпатті зловмисники підробляли свідоцтва про вакцинацію від COVID-19

 • СБУ блокувала схему підробки та збуту «Міжнародного свідоцтва про вакцинацію» від коронавірусної хвороби.

  Організував оборудку житель Івано-Франківської області разом зі спільницею ‒ мешканкою сусіднього регіону. «Офіс» облаштували у приміщенні однієї з туристичних агенцій.

  Копії бланків свідоцтв про вакцинацію створювали на комп’ютері, роздруковували їх, заповнювали й засвідчували підробленими печатками. «Замовлення» відправляли через поштових операторів. Злочинний бізнес розпочали ще на початку 2021 року. Ціна однієї фальшивки становила 1600 гривень, а щотижневий прибуток – понад 30 тис. грн.

  Для більшої достовірності на підробках зазначалося, що вони нібито видані приватними і державними медичними закладами Київської, Волинської, Вінницької та Чернівецької областей.

  Клієнтами були не тільки мешканці України, але й іноземці – громадяни Російської Федерації та Республіки Молдова.

  Під час санкціонованих обшуків правоохоронці виявили чорнові записи із «клієнтською» базою, підроблені довідки про негативні ПЛР-тести, фейкові результати лабораторних досліджень та «міжнародні свідоцтва про вакцинацію».

 • Наразі організатору злочину повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України.

  Викриття протиправної діяльності проводилося спільно з Головним управлінням Національної поліції в Івано-Франківській області за координації Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ та за процесуального керівництва обласної прокуратури.

  Читайте також: “Пандемія коронавірусу – це пандемія невакцинованих”, – Світлана Онищук

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!