На Прикарпатті зростає кількість офіційно працевлаштованих людей

 • В Івано-Франківську відбулося засідання колегії Держпраці. В заході взяли участь голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега, перший заступник голови облдержадміністрації Марія Савка, начальник управління Держпраці в області Ігор Росипайло, керівники відповідних управлінь з усіх областей України.

  Присутні узагальнили судову практику, сформовану Верховним судом України щодо справ, учасниками яких є Держпраці та їх територіальні органи, обговорили виконання вимог порядку проведення технічного розслідування обставин та причин виникнення аварій, пов’язаних із використанням газу в побуті, ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві. Також обумовлено стан державного нагляду на підприємствах гірничо-рудної промисловості.

  Ключовим питання розгляду колегії стало обговорення ряду комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

  За словами Романа Чернеги, управліннями Держпраці досягнуто вагомих результатів зі збільшення кількості застрахованих осіб, котрі офіційно працевлаштувалися та почали сплачувати єдиний соціальний внесок до Пенсійного фонду. Зокрема, на початок листопада цього року кількість таких осіб в Україні склала близько 400 тисяч. Відрахування до ПФ становили майже один мільярд гривень. Як зазначив управлінець, робота щодо детінізації ринку праці триватиме й наступного року.

  Слід підкреслити, що за кілька місяців в області працевлаштовано 55 тисяч населення. Цього, за словами Ігоря Росипайла, вдалося досягти завдяки інспекційним відвідуванням, превентивних заходів, співпраці із Державною фіскальною службою в області та Пенсійним фондом.

  На переконання Марії Савки, між обласною державною адміністрацією та управлінням Держпраці в області налагоджена конструктивна співпраця, яка дає можливість гарантувати безпечні умови праці прикарпатців.

 • «Упродовж останніх двох років спільно з управлінням Держпраці ми провели низку засідань «круглих столів», семінарів, інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо подолання незадекларованої праці в області. І все це дало позитивні результати, адже більшість підприємств почали працювати у прозорих трудових відносинах», – наголосила Марія Савка.

  Читайте також: Прикарпатським роботодавцям виплачують компенсацію за нових працівників

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!