Найстаріша церква Калуша готує гарячі страви для знедолених (ВІДЕО)

 • Понад 25 років Парафія Церкви святого Архистратига Михаїла організовує благодійні обіди для потребуючих. Усе починалося ще в далеких 2000-х у приміщенні кафе «Варенична».

  Згодом з певних причин виникла перерва. І ось вже близько восьми років Парафія Церкви щоденно безкоштовно годує всіх потребуючих. Звичайно, не обходиться без допомоги парафіян та підприємців.

  У коментарі «Вікнам» адміністратор калуської церкви Архистратига Михаїла УГКЦ о. Іван Бігун розповідає: щодня роздають 60-70 обідів для людей у потребі. Приходять різні соціальні верстви людей, яких об’єднує спільна проблема — бідність:

  — Приходять різні люди. Так, є ті, хто потрапив у важке матеріальне становище. Адже в час пандемії дуже багато людей позичили кошти для лікування своїх рідних і приходять сюди харчуватися, а пенсію відкладають, щоб віддати борги. Є й алкозалежні, й наркозалежні, і ті, хто просто навертається до молитви. Адже завжди Христова Церква дає шанс на покаяння.

  Особливо боляче, каже отець Іван Бігун, що приходить на благодійні обіди і колишня інтелігенція міста. Серед них — працівники освіти, медицини, ветерани «Карпатнафтохіму».

  До меню входить перше, друге, м’ясні страви. У пісні дні готують рибу, салат. Серед напоїв — чай, компот.

  Найбільше благодійну справу підтримують парафіяни церкви. Чимало допомагають і калуські підприємці.

  — Лише за лютий потребуючим видали 579 обідів. Це було зроблено на різні суми — від 40 до 25 тис. гривень, — зазначив отець Іван Бігун

  Не тільки благодійними обідами, але й одягом допомагають потребуючим. Біля панахидної каплиці стоїть ящик, де кожен бажаючий може залишити речі. Волонтери через день перебирають одяг, залишаючи необхідне.

  Взимку до храму люди приходили не тільки у визначений час за обідами чи одягом, але й просто погрітися. Адже є й ті, хто не має даху над головою, розповідає адміністратор калуської церкви Архистратига Михаїла.

  Калушанка Анна П’єх — одинока мати, яка самостійно виховує чотирьох дітей віком від 4 до 12 років. Каже, що роками ходить на благодійні обіди. Зізнається, що задоволена меню, готують смачно.

  Марійніка Карайман вісім років ходить на благодійні обіди. Привело її сюди складне життя:

  — Я тут вже напевно 8 років харчуюся. Зараз дуже складне життя, я — одна, виховую дитину. Вона навчається в ЗОШ №11. Їй 9 рочків. Якось доводиться зводити кінці з кінцями. Дякую церкві за те, що допомагає і медикаментами, і продуктами, і речами.

  Традиційно напередодні Великодніх свят Церква Святого Архистратига Михаїла організовує проєкт «Великодній кошик». Тому всіх бажаючих закликають долучитися до благодійної акції. Допомогти можна як коштами, так і продуктами харчування. Щодня двері храму відчинені.

  До теми: “Світло істини”: Калуська художниця презентувала у Франківську персональну виставку ікон

   

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!