Наступного року для людей з інвалідністю планують облаштувати 10 000 робочих місць

 • У серпні цього року Уряд запровадив програму виплати компенсації роботодавцям за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю.

  У 2024 році держава зможе допомогти роботодавцям облаштувати 10 000 робочих місць для людей з інвалідністю. Про це зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко під час виступу на зустрічі з спільнотою “Бізнес без бар’єрів” за участі першої леді України Олени Зеленської, пише “Галицький кореспондент“.

  “На сьогодні ми, як держава, маємо сповідувати чітку філософію – наші громадяни або працюють, або захищають країну. Це питання нашої обороноздатності та економічної стійкості. Наше завдання – зробити так, щоб кожен, хто хоче працювати, мав таку можливість, зокрема, законодавчу, і не мав бар’єрів для реалізації такого прагнення”, – зазначила Юлія Свириденко.

  За її словами їхніми пріоритетами є, по-перше, вдосконалення трудового законодавства. У цьому напрямку вже є прогрес.

  “До кінця місяця зможемо винести на обговорення новий проєкт Кодексу законів про працю. По-друге, усунення бар’єрів на робочому місці, зокрема, через обладнання таких місць спеціальними меблями, застосунками, необхідними для людей з інвалідністю, щоб вони могли почуватись комфортно та безпечно в робочому середовищі. По-третє, програма підвищення продуктивності на роботі – ідеологія wellbeing. Її бізнес вже почав впроваджувати як частину своєї корпоративної культури”, – додала вона.

  На програму заклали 660 млн грн

  Юлія Свириденко нагадала, що в серпні цього року Уряд запровадив програму виплати компенсації роботодавцям за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю. Згідно з нею, роботодавець може отримати від держави компенсацію за придбані для своїх співробітників з інвалідністю спеціальні меблі, обладнання, допоміжні засоби в розмірі:

  • до 100,5 тис. грн – для облаштування робочого місця для осіб з інвалідністю І групи,
  • до 67 тис. грн – для осіб з інвалідністю ІІ групи.

  На сьогодні роботодавці вже отримали 41 компенсацію за облаштування робочих місць на понад 2 млн грн. Середній рівень компенсації складає 55 тис. грн.

  “У наступному році держава зможе допомогти роботодавцям облаштувати щонайменше 10 тисяч робочих місць для людей з інвалідністю. Ми закладаємо на цю програму 660 млн грн. Тож закликаю бізнес скористатись нею й усунути бар’єри на робочому місці для своїх співробітників”, – повідомила Юлія Свириденко.

  Читайте також: За час війни на Прикарпатті прихистили понад 4 тисячі людей із інвалідністю

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!