НАТО готує найбільші військові навчання з часів холодної війни

 • Планується, що понад 40 тисяч військовослужбовців відпрацьовуватимуть відбиття російської агресії проти одного з членів Альянсу.

  НАТО готується провести весною 2024 року найбільші спільні командні навчання з часів холодної війни. Про це повідомляє Financial Times із посиланням на представників НАТО, передає Главком.

  Навчання будуть називатися «Стійкий захисник», їхня мета – моделювання потенційних маневрів проти противника, створеного на зразок коаліції на чолі з Росією. За словами співрозмовників видання, вони включатимуть від 500 до 700 повітряних бойових вильотів, понад 50 кораблів та близько 41 тисячі військовослужбовців.

  Зазначається, що навчання є першими з погляду технічних можливостей: вони використовують реальні географічні дані для створення більш реалістичних сценаріїв для військ.

  Крім країн-членів НАТО, візьме участь також Швеція, чия заявка на вступ ще не ратифікована Туреччиною та Угорщиною.

  Навчання пройдуть у Німеччині, Польщі та країнах Балтії у лютому та березні і є частиною нової стратегії, згідно з якою Альянс проводитиме два великі навчання щороку замість одних.

 • За словами представників НАТО, навчання також розглядаються як ключова частина демонстрації Москві того, що Альянс готовий до боротьби.

  Читайте також: Росія готова йти на ризик, завдаючи ударів поблизу кордонів НАТО, — британська розвідка

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!