Не будь байдужою до себе: у Франківську жінок запрошують на обстеження грудей

 • Щороку, 20 жовтня, в Україні відзначають День боротьби із захворюванням на рак грудної залози – насамперед, із метою привернути увагу жіноцтва до стану свого здоров‘я.

  У зв‘язку з цим сьогодні, 20 жовтня, в Івано-Франківську відбулась пресконференція. На заході були присутні лікарі-онкологи, мамологи та хірурги. Марія Бойко, директорка департаменту охорони здоров‘я Івано-Франківської міської ради каже, що ця тема дуже важлива.

  «Як каже статистика, ця хвороба є чи не найбільш поширеною. Рак молочної залози забирає матерів у дітей, залишає їх сиротами, руйнує сім‘ї. Часто буває так, що жінка приділяє час дітям, сім‘ї і відкладає обстеження на потім. Так робити не можна», – розповідає Бойко.

  В нашій громаді, за її словами, на першому місці після захворювань шкіри. У Франківську виявили 37 жінок, серед них є і 3-4 стадія, де вже важко допомогти. І рак, всупереч деяким думкам, не є хворобою літніх людей – його зараз виявляють і у віці 35-40 років.

  Аліна Андріїв, кандидатка медичних наук, мамологиня та онкохірургиня акцентує на тому, що рак молочної залози посідає чи не перше місце серед жіночих хвороб.

  «На жаль, Україна лідирує в світі по захворюванні на рак молочної залози. Ми не можемо запобігати хворобі, але можемо виявити її на ранніх термінах і вилікувати», – говорить Аліна Андріїв.

  40-річна прикарпатка Тетяна розповідає, що виявила хворобу у 2019 році, коли під час самостійного огляду відчула, що є проблема. З того часу почалась її боротьба з онкологією.

 • Лікарі радять також самостійно обстежувати молочні залози щомісяця на 2-3 день після закінчення менструації, у період менопаузи – щомісяця одного й того ж дня.

  Стоячи перед дзеркалом:

  • Піднесіть обидві руки за голову, перевірте, чи не змінилась структура молочних залоз і шкіри.
  • Покладіть руки за стегна, напружте грудні м‘язи і м‘язи рук: звертайте увагу на форму сосків, а саме на наявність помітних пухирців або вм‘ятин.

  У разі виявлення будь-яких змін молочних залоз – відразу зверніться до лікаря на огляд, який, за словами Віктора Синишина, секретаря міської ради, у комунальних закладах безкоштовний.

  Читайте також: Франківок запрошують безкоштовно обстежитись на мамографі

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!