Не допустити зростання ціни на газ: франківські депутати звернулися до керівництва держави

 • Депутати Івано-Франківської міської ради звернулися до президента, голови ВРУ та Кабміну щодо недопущення зростання ціни на газ, послуги з розподілу природного газу та електроенергію.

  Відповідне звернення вони прийняли сьогодні, 18 жовтня, на сесії, пише Галицький кореспондент.

  Депутати стурбовані критичною ситуацією, що склалася у зв’язку із зростанням ціни на природний газ для бюджетних установ і бізнесу. Нагадаємо, на сьогоднішній день відпускна ціна природного газу для бюджетних організацій та бізнесу сягнула позначки 30–45 тисяч гривень за тисячу кубічних метрів та продовжує зростати.

  “Розуміємо, що багато зроблено, підписаний меморандум, але маємо розуміти, що зростання ціни для бізнесу приведе до зростання ціни на продукти. У кожній послузі, товарі закладена ціна на газ. Це проблема для держави”, – зауважив міський голова Руслан Марцінків.

  Це, у свою чергу, за словами депутатів веде до критичної напруженості місцевих бюджетів та ставить під загрозу проведення опалювального сезону, зокрема забезпечення теплом дитячих садків, шкіл, лікарень, закладів культури і соціального захисту та зростання цін на товари і послуги, особливо на продукти харчування.

  «При цій ситуації до запланованих в бюджеті обсягів видатків на газ Івано-Франківська міська рада лише до кінця 2021 року буде змушена спрямувати додаткові кошти в сумі більше 8 мільйонів гривень, а на опалювальний сезон 2021/2022 видатки на газ зростуть більше як на 100 мільйонів гривень», – наголошується у зверненні.

  Враховуючи рівень реальних доходів населення, подальше підвищення цін на енергоносії призведе до порушення прав мешканців громади. Депутати вимагають не допустити зростання ціни на газ для бізнесу, що покличе за собою зростання цін на товари та послуги; посилити заходи соціального захисту населення в умовах стрімкого зростання цін через здорожчання енергоносіїв; вжити заходів щодо недопущення підвищення тарифів за розподіл (доставку) природного газу для населення та бюджетних установ.

  Читайте також: Лікарні та дитсадки: в Івано-Франківську сьогодні планують запустити 17 котелень

   ІФ ОДА: Бюджетні установи та побутові споживачі блакитного палива платитимуть за газ фіксовану ціну

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!