Не нацменшини, а спільноти: Зеленський анонсував новий закон

 • В Україні слідом за законом про корінні народи активно готують закон про національні спільноти, які зараз називають національними меншинами.

  Про це заявив президент Володимир Зеленський у виступі й у розмові з журналістами в рамках першого дня форуму “Україна 30. Гуманітарна політика”, пише “УП”.

  “Зараз іде активна робота над законом про національні спільноти України. Не меншини, а спільноти! Бо жодна національність в Україні не має почуватися меншиною, менш важливою, менш захищеною чи менш щасливою. Ніхто не може бути в меншості, бо всі ми є громадяни України – рівні, гідні, рідні. Україна – це наш великий дім: спільний, добрий, теплий, міцний. І це має відчувати кожна спільнота. Бути невід’ємною частиною українського суспільства, не втрачаючи своїх традицій і самобутності”, – сказав Зеленський.

  Президент пояснив, що йому не подобається словосполучення “національна меншина”.

  “Ще до президентства я розумів, що воно звучить так, що людина відчуває себе нерівним”, – сказав він.

  За словами Зеленського, багато різних людей долучилися до написання закону про національні спільноти.

  “Ми повинні відчувати себе рівними. Багато різних національних спільнот. (…) Законопроєкт про національні спільноти України також буде. Але всі ми є громадянами України”, – додав голова держави.

  Читайте також: Зеленський підписав закон про підвищення пенсій “чорнобильцям”

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!