Недитячі іграшки: медики зі шлунка дитини витягнули 20 конструкторних магнітів

 • До фахівців «Охматдиту» звернулися батьки дитини, що скаржилась на біль у животі. Після огляду медики скерували дитину на інструментальне обстеження.

  Вже на першому рентген-знімку спеціалісти побачили у травному каналі магнітний конструктор. 20 магнітів, з’єднаних між собою, знаходились у різних частинах шлунково-кишкового тракту, повідомляють у лікарні. 

  Консиліум лікарів прийняв рішення про оперативне втручання, адже кожна година очікування могла погіршити стан пацієнта. Відмінність магнітів від інших сторонніх тіл, які можуть проковтнути діти, полягає у їх притягненні один до одного та защемленні тканин. Як наслідок, виникають зони некрозу (змертвіння), перфорації порожнистих органів, шлунково-кишкові непрохідності тощо.

  Медикам при оперуванні вдалося захопити перший магніт і витягти його разом із ланцюжком з 18 елементів конструктора. Проте один магніт залишився й спеціалісти не мали змоги видалити його ендоскопічно. Надалі хірурги виконали лапаротомію та ретельну ревізію органів черевної порожнини. Під час цього в дитини виявили 5 перфоративних отворів та останній елемент конструктора. Всі отвори закрили, а магніт видалили.

  Завдяки професіоналізму медиків, дитину врятовано. Зараз хлопчик проходить післяопераційний курс лікування та реабілітації.

  Медики застерігають: будьте вкрай обережними та уважними до всіх предметів/іграшок/рідин, що можуть потрапити до організму дитини. Це важливо для збереження їхнього життя та здоровʼя. Якщо ж дитина вже щось проковтнула або поперхнулась, не намагайтесь дістати предмет самостійно, не викликайте в дитини блювання та не годуйте її. У такому випадку необхідно негайно звернутись за медичною допомогою

  До теми: На Прикарпатті медики пересадили кістковий мозок новонародженому хлопчику

 •  

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!