Нове кільце біля моста: у Франківську змінять схему руху на Набережній

 • Сьогодні, 6 серпня, в Івано-Франківську відбулося засідання комісії з питань безпеки дорожнього руху.

  Зокрема, посадовці розглянули питання щодо влаштування кільцевої розв’язки малого радіусу на перехресті Набережної ім. В. Стефаника і з’їзду з моста через Бистрицю Солотвинську. Тобто мова йде про поворот з моста під цей же міст або на Набережну.

  “Проєкт кільцевої розв’язки був розроблений ще давніше. Ситуація тут і далі є проблемною, виїзд є аварійно небезпечним”, – сказав Михайло Смушак, заступник міського голови Івано-Франківська та голова КБДР.

  Назарій Рогів, заступник директора Департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики, розповів, що потік транспорту в цьому місці дуже значний, у водіїв труднощі з проїздом цього перехрестя. Там періодично стаються ДТП, і постійно є затори.

  “Щоб з’їхати з моста і вклинитися у потік, треба мати певний рівень нахабності і “впихатися”, створюючи небезпеку. Крім того, транспорт, який їде з Набережної до Надрічної, просто блокує перехрестя, і проїхати цю розв’язку вкрай складно, машини накопичуються.  Попередньо ми розглядали кільцеву розв’язку біля “ПАККО” і затвердили її, але є пропозиція влаштувати кільце і тут”, – розповів Назарій Рогів.

  Мова йде про облаштування так званого турбокільця – саме така схема найбільш ефективно використовує всі смуги. Втім, щоб його облаштувати, потрібно дещо розширити дорогу. Але Назарій Рогів запевнив, що це не стане проблемою і франківські комунальні підприємства зможуть це зробити.

 • Михайло Смушак попросив всіх членів КБДР підтримати це рішення, адже перехрестя є проблемним – і ці проблеми можна вирішити турбокільцем. Комісія проголосувала “за”.

  “Звичайно, що у нас немає ресурсів достатніх, але є можливості у наших комунальних підприємств, наприклад “МДК”, які зараз “підтягли” свій рівень виконання робіт. Крім того, якщо буде можливість, ми переасфальтуємо всю ділянку під мостом. Адже покриття там доволі старе, на жаль. Думаю, що зможемо отримати зручний і безпечний вузол”, – додав Смушак.

  Читайте також: Бельведерська та Мельничука: у Франківську побільшає платних парковок

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!