Обдурили на 28 тисяч: прикарпатка повірила шахраям, які обіцяли допомогу від ООН

  • Фейкові виплати, покупки в мережі та банківські аферисти: поліція Прикарпаття нагадує, як не стати жертвами шахрайства.
     
    Найчастішими способами шахрайств являється викрадення коштів з банківських карток, отримання фейкових доплат та купівля, продаж товарів через Інтернет, пише Галицький кореспондент з посиланням на Поліцію Івано-Франківської області. 
     
    За допомогою до поліції звернулась 31-річна мешканка обласного центру із заявою про вчинене щодо неї шахрайства. Як з’ясувалося, потерпіла на одному із сайтів знайшла оголошення про продаж дитячого одягу. Зв’язалася з продавцем. Після попередньої домовленості з ним, жінка перерахувала на банківський рахунок незнайомця обумовлену суму за товар – 18 000 гривень. Проте продавець не відправив товар, не повернув гроші та перестав виходити на зв’язок.
     
    А від банківських шахраїв постраждала 51-річна франківка. Аферисти зателефонували до неї та представились працівниками фінансової установи. Шахраї під приводом збільшення ліміту, виманили у заявниці близько 29 000 гривень.
     
    Ще одне повідомлення про шахрайство надійшло до співробітників Коломийської поліції від місцевої мешканки. Як з’ясувалося, на мобільний додаток потерпілої надійшло посилання щодо матеріальної допомоги від ООН. Для отримання допомоги заявниця перейшла за посиланням. Після того, як жінка ввела дані своєї картки на фішинговому сайті, з електронного гаманця зникли близько 28 тисяч гривень.
     
    Працівники поліції застерігають:
    ▶️не відкривати жодні невідомі посилання в месенджерах, соціальних мережах та SMS;
    ▶️не довіряти оголошенням та повідомленням, які обіцяють якісь виплати. Не вводити на сторонніх сайтах дані своєї банківських карток;
    ▶️співробітники банку ніколи не вимагають назвати цифри на зворотному боці картки (CVV-код), пароль від карти, термін дії, одноразовий пароль, код операції, який приходить на телефон;
    ▶️якщо просять перевести куди-небудь гроші для того, щоб активувати або розблокувати картку, не довіряйте – це шахраї;
    ▶️зберігати всі документи, надані продавцем (фіскальні чеки, гарантійні талони, транспортні накладні), а також електронне листування. У разі виникнення непорозумінь вони стануть підтвердженням здійснення покупки;
    ▶️читати відгуки про товар і продавця. Не здійснювати передоплат, або ж цілої оплати за товар.
     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!