Обласна рада прийняла бюджет Івано-Франківщини на 2021 рік

 • Сьогодні, 23 грудня, в Івано-Франківську триває засідання другої сесії обласної ради восьмого демократичного скликання.

  Депутати розглянули основне питання порядку денного – обласний бюджет на 2021 рік. Як повідомила Ірина Мацькевич, директорка департаменту фінансів ОДА, на 2021 рік доходи обласного бюджету становитимуть 2 мільярди 600 мільйонів гривень, а видатки – 2 мільярди 592 мільйони.

  “Ресурс обласного бюджету сформували з урахуванням всіх вимог законодавства та нинішньої ситуації. Бюджет є збалансованим і реальним до виконання. Він враховує і підвищення мінімальних зарплат до 6000 гривень, а потім – до 6500 гривень. Передбачається ріст видатків у багатьох галузях”, – сказала Ірина Мацькевич.

  Основним джерелом власних доходів стане податок на доходи фізичних осіб – він становить 85% від всієї суми. А найбільшим платником податків наразі є “Івано-Франківськцемент” – вони за рік сплатять 100 мільйонів гривень податку.

  Втім, низка депутатів розкритикували проєкт бюджету. За словами Сергія Басараба, у ньому не передбачено грошей на підтримку зеленого туризму і взагалі малих садиб. А Мирослава Корнелюк зазначила, що немає коштів на ремонт, модернізацію і оновлення закладів культури.

  Також до цього йшлося про те, що на програму ремонту житла для атовців заплановано 40 мільйонів гривень, але цих грошей в обласному бюджеті просто немає. Тож цю програму зняли з розгляду.

  Втім, обласна рада все ж прийняла бюджет Івано-Франківщини на 2021 рік. “За” проголосувало” 77 обранців.

  Читайте також: Бюджет Івано-Франківщини у 2021 році буде на 400 мільйонів меншим, ніж торік

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!