“Обленерго” починає реконструкцію електромереж в Івано-Франківську

 • Компанія “Прикарпаттяобленерго” спрямувала частину бюджету своєї Інвестиційної програми на 2021 рік на реконструкцію застарілих мереж Івано-Франківська.

  Про це повідомляє пресслужба компанії.

  “Електромережі Івано-Франківська були збудовані в 30-40 роках минулого століття. Щороку ми намагаємося оновити якомога більше із них, адже обладнання працює на грані своїх ресурсів і може вийти з ладу. Місту не вистачає потужностей. Через брак коштів на необхідні ремонти реконструкція мереж рухалась повільно” – розповідає директор філії АТ “Центральна” Ігор Пархуць.

  У цьому році  вдалось перейти на систему стимулюючого регулювання, через що Інвестиційна програма компанії на 2021 збільшилась удвічі, ніж у попередні роки, і складе 452,5 мільйона гривень. Це дало можливість розпочати  комплексні роботи з оновлення мереж у тих районах міста, де це необхідно в першу чергу.

  У цьогорічних планах компанії є заміна та ремонт підземних кабельних ліній середмістя Івано-Франківська. Технічне переоснащення планують на таких вулицях: Львівська, Коновальця, Желехівського, Євгена Озаркевича, Матейки, Короля Данила, Гетьмана Мазепи, Драгоманова, Івана Франка, Січових Стрільців, Чорновола. Це дозволить зменшити ризик аварійних вимкнень у мешканців, розвантажить центральну частину міста і в перспективі забезпечить резервне живлення для усього середмістя.

  Роботи супроводжуватимуться розкопками, після завершення яких, запевняють у компанії, енергетики подбають про повне відновлення благоустрою, вирівняють тротуарне покриття та відновлять тротуарну бруківку.

  Окрім цього, енергетики планують розгорнути у Івано-Франківську капітальні ремонти та модернізацію закритої трансформаторної підстанції на вул. Бельведерській. У підстанції замінять силовий трансформатор. Це дозволить збільшити  номінальну потужність цієї підстанції, а отже – ліквідувати ризики перепадів напруги. Заміну старого обладнання на нове планують також на п’яти інших підстанціях в районі вулиць Бандери, Вовчинецька, В. Стуса, Привокзальна, Військових Ветеранів.

  Комплексно усі ці заходи покликані помітно покращити якість напруги в місті, попередити аварійні вимкнення на лініях, а також зменшити час на їх усунення.

  Енергетики просять з розумінням ставитись до ймовірних планових вимкнень на лініях під час робіт, адже в результаті мешканці отримають якісніше електропостачання. З графіками вимкнень можна буде ознайомитись на карті вимкнень стартової сторінки сайту АТ «Прикарпаттяобленерго», вибравши свою вулицю. Також можна підписатися на смс-інформування про планові вимкнення за цим посиланням або ж залишивши свій актуальний номер телефону у кол-центрі компанії за номером 0 800 50 40 20.

  Читайте також: У Калуші протягом двох днів не буде світла: перелік вулиць

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!