Оголошено фільми-претенденти на Каннську «Золоту пальмову гілку»

 • У Парижі організатори оголосили офіційну програму 77-го Міжнародного кінофестивалю в Каннах, а також список фільмів, що змагатимуться за «Золоту пальмову гілку».

  З понад 2000 повнометражних фільмів в основну конкурсну програму відібрано 19. Серед режисерів, запрошених до Канн, Френсіс Форд Коппола з довгоочікуваним фільмом «Мегаполіс», передає Укрінформ.

  За «Золоту пальмову гілку» змагаються п’ять французьких кінематографістів, серед яких Жак Одіар, який вже отримував її у 2015 році, Крістоф Оноре, а також актор Жиль Леллуш і дві молоді режисерки – Агата Рідінґер та Коралі Фаржіт. Разом із британкою Андреа Арнольд та індійкою Паял Кападіа вони також є одними з чотирьох жінок-режисерів у конкурсі.

  У офіційній програмі є фільм російського режисера Кирила Серебреннікова, «Лимонов – Балада», який він, після повномасштабного вторгнення, завершував знімати у Європі.

  У позаконкурсній програмі покажуть новий документальний фільм Сергія Лозниці «Вторгнення». Фільм розповідає про наслідки війни для українського тилу. Зйомки тривали з літа 2023 року. Лозниця фактично працював дистанційно – з Литви, ця стрічка є спільним виробництвом Нідерландів, Франції та США.

  Очолить журі цього року американська режисерка фільму «Барбі» Грета Гервіг, а французька акторка Камій Коттен (серіал «Десять відсотків») вестиме церемонії відкриття та закриття фестивалю.

 • 77-й Каннський кінофестиваль триватиме з 14 по 25 травня.

  До теми: Відомий список усіх учасників і пісень «Євробачення-2024»

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!