П’ятеро майданівців з Прикарпаття пройдуть токсикологічне обстеження в Харкові

 • Генеральна прокуратура України визнала, що проти майданівців під час Революції гідності застосовували спецзасоби з Росії.

  Через п’ять років після Революції гідності майданцівці не можуть довести, що постраждали від хімічних та токсикологічних отруєнь. Деякі учасники тих подій помирають у страшних муках, навіть не знаючи причини смерті. Цілком здорові до Майдану люди різко втрачають здоров’я. Вони переконані: це через отруєння газами, що були застосовані проти майданівців. Як наслідок, у їхніх організмах в десятки разів перевищені норми талію, хрому та інших хімічних елементів.

  Більше про це читайте у статті “Антимайдання хімія”

  Нещодавно на прийом до голови ОДА Олега Гончарука прийшли керівник ГО «Хімічні та токсикологічні отруєння в Україні» Ігор Демчишин та  Микола Павлюченко. Вони розповіли, що генпрокуратура офіційно визнала, що під час Майдану використовувались спецзасоби російського виробництва. Їх завезли в Україну з порушенням вимог законодавства та навіть не прийняли на озброєння МВС. Мова йде про ручні подразнюючі гранати РГ-60АЗ «Дрейф-2», РГР «Рулет-ВВ» та «Дрофа».

  Читайте також: “Як майданівці вибираються з “газової пастки”

  Наразі в генпрокуратурі зареєстровано 120 людей, які постраждали на Майдані від невідомих газів. В Івано-Франківській області таких було 6, але один майданівець вже помер. За словами Павлюченка, минулого року в Києві створили робочу групу, яка мала займатися цими питаннями. Але фактично все так і стоїть на місці.

  «Над нами просто відверто знущається країна і система. Виявилось, що Україна не готова до широкомасштабного використання газових атак проти населення. Ми так і не знайшли закладу, який може розібратися в наших захворюваннях», – каже пан Микола.

  Майданівці впевнені, що цю справу навмисне спускають на гальма. Адже якщо буде доведено, що вони постраждали під час Революції гідності від хімічних речовин, то потрібно буде розшукувати тих, хто їх застосовував, завозив та давав вказівку застосовувати.

 • «Але ми не можемо мовчати і зупинитися, бо дуже багато людей вже померло від цієї хімії, а інші повільно вмирають», – наголошує Павлюченко.

  Олег Гончарук заявив, що підтримує їх та розпорядився створити робочу групу при ОДА, яка займатиметься їхніми питаннями. Також доручив відправити п’ятеро майданівців у Харків на обстеження. Адже Кабмін виділив гроші на придбання токсикологічного обладнання і воно знаходиться в харківській лікарні.

  «Наше завдання створити комфортні умови для обстеження хлопців в Харкові, щоб їх там не футболили», – зазначив він.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!