Пенсія – не вирок: у Франківську завершився навчальний рік  для літніх студентів

23 травня в Івано-Франківську відбулася лекція з мистецтвознавства в «Університеті третього віку» і вона стала останньою у навчальній програмі цього року.

Проводила її доцентка кафедри дизайну і теорії мистецтва Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ірина Чмелик. Вона розповідала літнім студентам про життя і творчість митрополита Андрея Шептицького, а також про його вплив на роботи молодих мистців, таких як Михайло Бойчук, Модест Сосенко, Юліан Буцманюк та інші.

Викладачка також розповіла про свого улюбленого художника.

«Серед всіх цих мистців мені найбільше імпонує Олекса Новаківський своєю артистичною манерою. У свій час він був дуже знаковою фігурою у творчому  житті, адже організував разом із Андреєм Шептицьким власну  школу, де вони навчали молодих художників мистецтву», – розповіла лекторка.

Наприкінці сьогоднішнього заняття усі студенти отримати сертифікат про закінчення навчального року. Викладачка ПНУ імені В. Стефаника Ольга Деркачова організовує навчальний проект для літніх людей вже 3 рік, і ділиться, що їй дуже подобається працювати із такою вдячною аудиторією.

«Якщо порівняти студентів звичайного університету й цього, то у студентів є одна мета – отримати документ, який засвідчує те, що вони закінчили навчальний заклад, а у літніх людей зовсім інша мета. Вони приходять сюди насолодитися процесом і дуже видно, що їм подобається те, що вони роблять», – каже Деркачова.

Жінка також розповідає, що у програму  «Університету третього віку» входять не тільки лекції для літніх людей, але й один раз на місяць проводять майстер-класи для дрібної моторики рук. Також на заняття запрошують спеціалістів з різних галузей: медиків, щоб розповісти про медичну реформу, правозахисників, щоб студенти знали куди звертатися та навіть дієтологів, для того, щоб навчити правильно обирати овочі й фрукти у весняний період.

Ольга Деркачова зазначає, що на літній період – як у всіх університетах – канікули, проте наступний навчальний рік розпочнеться  5 вересня 2019 року, тому кожен охочий зможе доєднатися.
Навчання в «Університеті» є безкоштовним для всіх.

Нагадаємо, безкоштовний Університет третього віку для літніх іванофранківців ініціював «Галицький кореспондент», запланувавши для юних душею студентів сім актуальних факультетів: правової грамотності, здоров’я, психології, культурно-дозвільної діяльності та рукоділля, краєзнавства, літератури та катехитичних знань.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!