Перевірки та штрафи: Марцінків пояснив, як працюватимуть ринки у червоній зоні

 • На Прикарпатті зростає кількість захворювання на коронавірус. Влада закликає людей вакцинуватись.

  У прямому ефірі “Західного полюсу” міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків пояснив, як відбуватиметься контроль за невакцинованими відвідувачами ринків та закладів харчування.

  Бізнес, за його словами, має працювати, але при певних умовах – при наявності повного курсу вакцинації працівників.

  “Якщо заходить поліція, то усі мають бути вакциновані, якщо ні, то штраф від 17 до 34 тисяч гривень. Наявність антитіл нічого не означає. Особливістю “червоної” зони те, що дають бізнесу працювати, навіть заходи можна, але якщо організатори беруть на себе відповідальність за вакцинованих відвідувачів. Фактично, “червона зона” лише для не вакцинованих”, – говорить мер.

  Та стосуються обмеження не усіх.

  “Як колись відбувався скринінг температури, пам’ятаєте? Ось так само адміністрація ринку має на вході перевіряти сертифікати. Якщо відвідувач не вакцинований, скоріш за все орендар ринку отримуватиме штраф, а в інших закладах – підприємець. Так звучить постанова Кабміну”, – пояснює Марцінків.

  Він наголошує, що ці обмеження не стосуватимуться продуктових ринків, а лише промислових. 

  “У суботу, 30 жовтня, це почнеться, пояснюю, продуктові не обмежені, лише промислові. Тому що продукти – це першочергово”, – каже мер.

  На запитання читача, чи у перукарнях та інших закладах усі мають бути вакциновані, мер відповів ствердно.

  Також Руслан Марцінків навів дані про стан захворюваності.

  “Впринципі, на жаль, не зважаючи, що люди вакцинуються, бачимо зростання кількості хворих, Україна має менш як 20% вакцинованого населення. Сьогодні 359 осіб в лікарнях перебувають, у ЦМКЛ 184, на Матейки у лікарні 175 лежать, і багато кисневих. Цей вірус максимально киснезалежний, наприклад 127 осіб у ЦМКЛ №1”, – каже мер.

  У реанімаціях перебуває 16 людей.

  До теми: Марцінків розповів як працюватимуть кафе, ринки та школи у “червоній” зоні

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!