Перші танки Leopard 1 з Данії сподіваються доставити Україні навесні

 • Перші танки Leopard 1 з Данії, як очікується, будуть доставлені Україні цієї весни. Про це повідомив виконувач обов’язків міністра оборони країни Троелс Лунд Поульсен, який відвідав компанію Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft (FFG), щоб ознайомитись з підготовкою озброєння до відправки, пише УНН.

  “Я дуже радий, що відвідав FFG. Я був там, щоб переконатися, що робота з підготовки танків Leopard 1 для України просувається, щоб ми могли якомога швидше їх відправити. Я пишаюся тим, що Данія у співпраці з іншими країнами підтримує українську боротьбу за свободу шляхом великої та важливої пожертви, і ми все ще сподіваємося, що зможемо доставити перші танки Україні протягом весни”, – сказав Троелс Лунд Поульсен.

  Зазначається, що міністр разом з державним секретарем Міноборони Німеччини Томасом Хітшлером відвідав компанію FFG, щоб обговорити поточне оновлення танків Leopard 1 у межах дансько-німецько-нідерландської передачі важкого озброєння Україні.

  “Наша співпраця щодо надання такої великої кількості танків Leopard 1 добре поєднується з поставками танків в Україну іншими країнами, і наш спільний проєкт підкреслює важливість співпраці між державами та промисловістю. Це надзвичайно важливо для подальшої підтримки України”, – додав Поульсен.

  Данія спільно з Нідерландами та Німеччиною на початку лютого 2023 року запустила проєкт з оновлення великої кількості танків Leopard 1A5. Його перша частина полягає в тому, щоб якнайшвидше доставити важке озброєння двом батальйонам, тобто приблизно 80 танків. Очікується, що перші танки будуть готові навесні та використовуватимуться для навчання українських сил.

  Також у межах проєкту Україні запропонують навчання з використання танків, а також запасні частини та комплект боєприпасів, йдеться на сайті Міноборони Данії.

  До теми: Для контрнаступу Україні потрібно 16-20 батальйонів сучасних танків, – польський генерал

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!