Побачило світ унікальне видання про Станіславівських єпископів УГКЦ

 • Курія Івано-Франківської Архієпархії видала книгу-монографію про Станіславівських та Івано-Франківських Архієреїв УГКЦ: духовних провідників Прикарпаття.

  Видання відкриває сторінки життя та діяльності єпископів у період із проголошення папою Левом ХІІІ Станіславівської єпархії 1885 року і до сьогодні.

  Монографію видали з нагоди ювілею 10-ї річниці Івано-Франківської Митрополії УГКЦ, декрет про проголошення якої 13 грудня 2011 року підписав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Книга побачила світ у видавництві «Нова Зоря».

  Видання складається з двох частин: бібліографічних даних про духовних провідників Прикарпаття, а також представляє сучасну пастирську діяльність Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина. Книга наповнена не тільки текстовими даними у вигляді біографій та описів, але й ілюстрована цінними репринтними та сучасними світлинами, а також копіями архівних і музейних документів.

  У вступному слові Владика Володимир наголосив на важливості збереження пам’яті про усіх попередників – єпископів станіславівських, монахів та монахинь, священників та вірних, які не зрадили своєї віри і свідомо йшли на випробування у Далекий Сибір.

 • «Книга, яку ви тримаєте в руках, має за мету пригадати нам подвиг, який здійснили наші єпископи, серед яких є новомученики XX століття, проголошені блаженними під час візиту св. Івана Павла Ⅱ в Україну: Григорій Хомишин, Симеон Лукач та Іван Слезнюк. Їхнє самовіддане служіння спонукає нас не лише віддати їм шану, але й пам’ятати, що їхня жертва є прикладом для нас і прийдешніх поколінь, а також засторогою перед можливими поверненнями тоталітарної системи», – зазначив Владика Володимир.

  Читайте також: Історична реліквія: у Франківську презентували факсимільне видання Мазепинського Євангелія

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!