Покрова, День козацтва та захисника України: 14 жовтня в історії

 • Сьогодні  – свято Покрови Пресвятої Богородиці.

  День українського козацтва. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента  № 966/99 від 7 серпня 1999 року, щорічно в цей день..

  День захисника Украї́ни — державне свято України, що відзначається 14 жовтня (водночас зі святами Покрови Пресвятої Богородиці та Днем Українського козацтва). Започатковано 14 жовтня 2014 року президенським указом.

  14 жовтня  1884-го року   в США Джордж Істман запатентував фотографічний фільм і свою фотоплівку. 

  Джордж Істмен запатентував фотоплівку на паперовій основі, котру можна було змотувати в котушку і використовувати в такому вигляді у фотоапараті. Для того, щоб стимулювати продаж плівки і заохотити фотоаматорів, Істмен сконструював нескладну фотокамеру, котра продавалась по 25 доларів в комплекті з уже поміщеною в неї щойно винайденою фотоплівкою на 100 знімків; після її закінчення користувач міг за 10 доларів перезарядити фотокамеру. Завдяки такому маркетинговому ходу у 1888 році було продано 13 тисяч фотокамер.

  У  1918-му   в Сімферополі відбулося урочисте відкриття Таврійського університету.

  У  1926-му   в Лондоні опублікована книга Алана Мілна “Вінні-пух”.

  В книжці  були зібрані казки Мілна, придумані для його сина Крістофера. Завдяки популярності книги, згодом були вже спеціально написані “Дім Пуха”, “Коли ми були дуже молодими” і “Тепер нас шестеро”.

  14 жовтня  1942 року   — офіційна дата народження Української Повстанської Армії, сформованої протягом 1942 року із розрізнених повстанських загонів бандерівського крила ОУН. 

  У  1947- му 24-річний американський льотчик капітан Чарльз Йєгер на експериментальному літаку X-1 компанії Bell Aircraft першим у світі подолав звуковий бар’єр.  В районі Сухого озера у південній Каліфорнії X-1 був піднятий літаком B-29 на висоту близько 8 кілометрів і скинутий назовні через бомбовий відсік, після чого він пролетів 13 кілометрів з середньою швидкістю 662 милі/год (звукова швидкість на цій висоті). Із-за засекреченості проекту вся інформація про це досягнення трималась в таємниці до червня 1948 року. У 1953 році Йєгер на літаку X-1A встановив ще один рекорд швидкості – 1650 миль/год (близько 2600 км/год). 

  В  1962-му   почалася  Карибська криза, котра поставила Радянський Союз і США на межу виникнення ядерної війни. 

 • Приводом до загострення стосунків між двома державами стало виявлення американсьим розвідувальним літаком U-2 доказів розміщення на Кубі радянських ракет середньої дальності, здатних нести ядерні боєзаряди. Наступні двотижневі переговори між США і СРСР, присвячені вирішенню Карибської кризи, дозволили ліквідувати загрозу ядерної війни, до котрої людство підійшло як ніколи близько.

  1964 – Леонід Брежнєв став першим секретарем ЦК КПРС, замінивши на цьому посту Микиту Хрущова.
  Таке рішення ухвалив пленум ЦК, організований за відсутності Хрущова, який перебував на відпочинку. Змовники – Брежнєва, Підгорний, Полянський, Шелепін, Семичастний та ін. – відсторонили Хрущова від керівництва партією і країною “за станом здоров’я”.

  1990 – “революція на граніті”: на підтримку голодуючих студентів у Києві починають страйкувати й виходити на багатотисячні мітинги в центр міста цілі навчальні заклади, старші класи шкіл і ПТУ

  1992 – у Львові відкрито перший в Україні військовий ліцей, якому присвоєно ім’я Героїв Крут

  2001 – у Рівному відкрили пам’ятник Симону Петлюрі.

  Читайте також:  Будівництво Білого дому та запуск першого штучного супутника: 13 жовтня в історії

  За матеріалами Історичної правди.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!