Професор про нову хвилю COVID-19: можемо отримати до 20 тисяч хворих на добу

 • На піку осінньої хвилі коронавірусу в Україні щоденний приріст нових хворих може сягати 20 тисяч, та дельта-штам не збільшить звичайні показники смертності.

  Про це розповів доктор медичних наук, професор, завкафедри дитячих інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О.Богомольця Сергій Крамарев, пише OBOZREVATEL.

  “Найімовірніше, новий локдаун невідворотний, але він буде гібридним”, – додав медик.

  “Якщо говорити про третю хвилю, то ми бачимо її самий початок. Про максимальні цифри зараз говорити складно, але якщо прогнозувати за аналогією з попередньою хвилею, то можна мати і до 20 тисяч нових випадків захворювання на добу”, – спрогнозував він.

  За словами лікаря, останні наукові роботи свідчать про те, що смертність від Дельта-штаму коронавірусу не перевищує смертності від попередніх штамів. Так, вона буде перебувати поблизу позначки в 2% від загальної кількості хворих.

  Крамарев додав, що відсоток смертності в Україні не повинен зростати ще й тому, що до боротьби із захворюванням готові і медики, і лікарні.

  Лікар припустив, що під час чергового локдауну люди, які зробили щеплення від COVID-19, матимуть певні преференції. На його думку, це неправильний підхід.

  “В ідеалі, звичайно, повинен бути повний локдаун для всіх, такий самий, як був раніше, тому що щеплені теж можуть заражатися, теж можуть виділяти і поширювати вірус. Тому я вважаю, що навіть щеплені повинні бути обмежені в своїх свободах”, – підкреслив він.

  До теми: за минулу добу 1 312 прикарпатців вакцинувались від COVID-19

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!