Прикарпатські депутати хочуть заборонити російськомовні фільми та музику

Сьогодні, 28 листопада, в Івано-Франківську розпочалось засідання постійної комісії обласної ради з питань гуманітарної політики та свободи слова.

Першим питанням порядку денного став проект мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах.

Ігор Дебенко, депутат обласної ради та генеральний директор ОТБ “Галичина”, пояснив, чому депутати хочуть прийняти таке рішення.

“В Україні вже п’ятий рік триває війна, а від сьогодні введено воєнний стан. Тому ми хочемо заборонити публічне використання російськомовного культурного продукту. Звісно, рішення носитиме суто рекомендаційний характер, але все ж просимо винести його на сесію”, – сказав Дебенко.

Як пояснюють автори документу, таке рішення хочуть прийняти з метою уникнення ескалації напруги в суспільстві та недопущення розпалювання міжнаціональної ворожнечі, задля захисту українського інформаційного простору від гібридних впливів держави-агресора та подолання наслідків тривалої мовної русифікації, а також беручи до уваги численні звернення патріотичних та ветеранських громадських організацій.

Депутати керуються Постановою Верховної Ради України від 27.01.2015. № 129-VIII “Про звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором”.

В разі прийняття такого рішення на наступній сесії Івано-Франківської обласної ради на Прикарпатті буде встановлено мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах до моменту повного припинення окупації території України.

Також буде створена міжвідомча робоча група за участю громадськості, правоохоронних органів та районних державних адміністрацій з метою проведення роз’яснювальної роботи про цей мораторій. Міським та сільським радам рекомендуватимуть прийняти такі ж рішення щодо встановлення на своїх територіях мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах до моменту повного припинення окупації території України.

Жоден з членів комісії не заперечив проти такої ідеї – проект було підтримано одноголосно. Тепер за нього голосуватиме Івано-Франківська обласна рада на наступній сесії, 7 грудня.

Нагадаємо, таке рішення вже прийняли у Надвірній

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!