Прикарпатські депутати обурились зростанням тарифів на електроенергію

Сьогодні, 21 грудня, в Івано-Франківську відбувається друге пленарне засідання 26-ї сесії обласної ради.

Одним із питань, які розглянули депутати, стало звернення до прем’єра, президента та НКРЕКП щодо неприпустимості зростання цін на електроенергію для промислових споживачів.

“Підняття цін для промислових споживачів – це чергова схема, яка зробить українську продукцію неконкурентноздатною, українців – біднішими, а кишені енергетичних олігархів – ще більш набитими. Ріст тарифів склав від 34% до 108%, що є неприпустимим. У нас зараз тарифи вищі, ніж в середньому по Європі – це ж абсурд! При цьому навіть якість постачання електроенергії значно нижча, адже у нас часто бувають відключення. Крім того, вартість підключення у нас оплачує споживач, а в ЄС вона частково закладається в тариф, який отримує бізнесмен”, – розповів депутат обласної ради Олег Токарчук.

Інший депутат, Василь Мельничук, додав, що норми нового закону про електроенергію вимагають обрати постачальника на конкурентних засадах – але цього ринку в Україні де-факто немає, тож монополісти цим користуються.

“Я можу порекомендувати міським головам брати з обленерго орендну плату за ті ділянки землі, де проходять кабелі – і ці кошти потім віддавати за електрику. Треба не тільки плакати, а й робити щось”, – прокоментував ситуацію голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич.

Депутат Манолій Піцуряк заявив, що внаслідок такого зростання тарифів міста стають заручниками олігархічних ігор та монополістів, і підтримав звернення.

Втім, Івано-Франківська обласна рада не змогла проголосувати за це звернення – голоси віддало всього 40 депутатів із 84. За нього не проголосували депутати з фракції БПП, які хотіли виключити зі списку адресатів Президента України. Але ця поправка не була прийнята, тож вони не проголосували за рішення в цілому.

Нагадаємо, На Івано-Франківщині 2019-й рік проголосили роком ОУН

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!