Прикарпатцям пояснили, як відбуваються аварійні вимкнення електроенергії

 • На сторінці “Прикарпаттяобленерго” відповіли на найпоширеніші запитання прикарпатців щодо вимкнень, які застосовують для стабілізації енергосистеми.

  Повідомляється, що графіки вимкнень застосовуються, щоб стабілізувати енергосистему України після обстрілів, пише “Галицький кореспондент”.

  Ви вимикаєте світло “на зло”?

  40% електростанцій в Україні зруйновані. В енергетичній системі усі ланки взаємозв’язані.

  “І якщо ваш район і не має відношення до знищених електростанцій, він точно має відношення до України в цілому, до української енергосистеми. Наслідки ракетних ударів по енергоінфраструктурі стосуються усієї України. Якщо хтось і робить таке “на зло”, то це Росія. Відсутність у нас звичного комфорту навіть на кілька годин – уже допомога ворогу: те, що він бачить, як українці нарікають на владу, один на одного, вимагають, клянуть тощо. Але ми оговтались і запаслись терпінням, правда?”, – йдеться в дописі.

   Чому мене не попередили, що не буде світла?

  Графіки вводяться за розпорядженням диспетчера “Укренерго”. На вимкнення є 15 хвилин. Диспетчер “Укренерго” дає команду на вимкнення черг. Інколи це одна черга, інколи кілька в різному порядку, інколи майже всі – все залежить від стану енергосистеми на ту годину, від того яке завелике навантаження потрібно зняти.

  Тому при цьому вивести якусь закономірність або окреслити чіткі години немає можливості.

  “Ще раз: ми не визначаємо ні порядок, ні почерговість, ні кількість черг. Тому ці графіки й називаються аварійними. Диспетчери обленерго виконують вказівки диспетчера НАК “Укренерго”, – наголошують в дописі.

  Хочу знати коли і доки в мене не буде світла, щоб планувати свій день. Де дивитись? Можете зробити нормальні графіки?

  У “Прикарпаттяобленерго” зазначають, що теж були б раді, повідомити про все максимально конкретно, але це неможливо.

  “Це не зрада і не хайп. Це вимушені заходи (читайте вище). Побачити чого у вас немає світла ви можете у чат-боті VIBER. Але, якщо у вас вимкнули світло, це з ймовірністю 90% ваша черга Графіків аварійних вимкнень”, – пишуть енергетики.

  Скільки не буде світла?

  Це теж спрогнозувати складно. У середньому, одне вимкнення триває 2-4 години. Потім, якщо обсягів економії недостатньо, вимкнення можуть повторитись. А можуть вимкнути ті населені пункти, які не вимикали до того. Усе залежить від аналізу стану енергосистеми, який проводять фахівці “Укренерго”, вони ж і дають вказівку що і коли вимикати.

  За яким принципом відключають електрику? В мене світла нема, а у сусіда світиться!

  Різні будинки можуть бути підключені до різних трансформаторних підстанцій. 

  Доки це буде тривати?

  Доки не стабілізується робота енергосистеми. І це в тому випадку, якщо знову не прилетить у критичну інфраструктуру. 

  Як готуватись?

  Споживати економно. Купити свічки, ліхтарі, термоси, павербанки. Берегти заряди телефону і, головне, психологічну рівновагу, додають енергетики.

  Читайте також: Вимкнення черг хаотичне, конкретного часу немає, – “Прикарпаттяобленерго” про аварійні відключення світла

  Прикарпатцям пояснили, де можна дізнатись про аварійні відключення світла

  “Треба пережити зиму”: Верещук закликала українців поки не повертатися з-за кордону

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!