На честь прикарпатця Дмитра Коцюбайла у Львові відкрили фонтан з присвятою

 • У Львові на площі Галицькій відкрили фонтан, присвячений прикарпатцю, Герою України Дмитру Коцюбайлу «Да Вінчі» та всім добровольцям російсько-української війни.

  «Кажуть, коли людина молода – у ній б’є фонтан життя. Дмитро Коцюбайло «Да Вінчі» і сам був стихією. Він фонтанував своїми ідеями та вчинками й бадьорив ними інших. У 17 років став добровольцем. У 21 – очолив першу окрему штурмову роту «Вовки Да Вінчі». У 2022 році «вовки» вже стали батальйоном. Молодий, мудрий, жвавий, відповідальний, мужній.

  Дуже символічно, що у Львові, на площі Галицькій, про нього та про усіх добровольців poсійсько-української війни тепер буде нагадувати цей фонтан, і дуже символічно, що виготовлений він із кортенової сталі, яка з часом через окислення набуває мідного кольору та не піддається негативному впливові довкілля», – повідомив у телеграмі начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

  Струмені води, які пробиваються крізь сталь, символізують силу духу воїнів, яка міцніша за метал і ворожу броню. З цією силою захисники очищають українську землю від загарбників.

  За задумом простір довкола фонтану стане місцем живої пам’яті і щирих розмов, на згадку про «Да Вінчі» та всіх, кого втратили у розквіті сил.

  Дмитро Коцюбайло народився 1995 року в Івано-Франківській області, закінчив художній коледж. У 18 років був учасником Революції Гідності. З Майдану відразу пішов на війну у складі Добровольчого корпусу «Правий сектор».

  У 21 рік Дмитро Коцюбайло очолив першу окрему штурмову роту «Вовки Да Вінчі». У 2022 році «вовки» стали батальйоном.

  Загинув командир спецпідрозділу ЗСУ «Вовки Да Вінчі» Дмитро Коцюбайло 7 березня 2023 року під Бахмутом. 10 березня Дмитра Коцюбайла поховали у Києві.

  До теми: У ЄС розповіли, скільки українських військових пройшли навчання

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!