Села матимуть права: у Франківську розповіли, якою буде майбутня ОТГ

 • Сьогодні, 26 лютого, в Івано-Франківському центрі розвитку місцевого самоврядування презентували проект статуту майбутньої Івано-Франківської ОТГ.

  Міський голова Руслан Марцінків розповів, що місто вже зробило перші кроки на шляху створення об’єднаної громади. Івано-Франківська міська рада прийняла необхідне рішення, надіслала запрошення в 22 села та провела ряд зустрічей з громадами цих сіл.

  “Зараз важливо довіряти один одному, домовлятись і об’єднувати зусилля. Ми долаємо недовіру, шукаємо точки дотику і визначаємо спільні пріоритети. Все це робиться, щоб об’єднання було вигідним як для міста, так і для сіл”, – сказав Руслан Панасюк, директор ЦРМС.

  Статут регулюватиме правовідносини між Івано-Франківськом та селами, які ввійдуть в ОТГ. Він гарантуватиме, що у всіх будуть і права, і обов’язки. Своїм досвідом у цій сфері поділилась і Коломия, де об’єднану громаду створили ще минулого року.

  Керуючий справами Коломийської міської ради Тарас Кухтар зазначив, що всі земельні питання в їхній ОТГ проходять через громадські слухання в селах.

  “Місто зацікавлене в розширенні, а села стануть частиною великої потужної громади. Ми залежні одні від одних – очисні споруди, дороги, сміттєвий полігон. Процес непростий, але дуже потрібний. Не можу точно сказати, які закони приймуть у Верховній Раді до кінця року, тож діяти треба просто зараз. Позитивний висновок від уряду ми маємо”, – додав Руслан Марцінків.

 • За словами мера, вже кілька сіл – Узин, Колодіївка, Черніїв, Добровляни та інші – погодились рухатись у майбутнє разом. Голів всіх інших сіл Руслан Марцінків запросив до співпраці та об’єднання.

  Нагадаємо, Місто повинно рости, – Руслан Марцінків про майбутню Івано-Франківську ОТГ

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!