Сенсаційну знахідку виявили у храмі УГКЦ на Івано-Франківщині (ФОТОФАКТ)

 • Священик Микола Григорук, адміністратор парафії храму св. Параскеви УГКЦ с. Фитьків, що на Івано-Франківщині, випадково виявив  сховок парафіян, який вони залишили перед закриттям храму радянською владою у 60-х роках минулого століття.

  Про це він написав у фейсбуку, інформують в УГКЦ.

  “Сьогодні, під час прибирання іконостасу, я зауважив за намісною іконою Спасителя (там є подвійна стіна, висотою 2.20 м.) сховок. Присвітив ліхтариком, і побачив пакунок завернений у папір, і окремі куски цупкого паперу. Після довгих і винахідливих спроб, все ж вдалося те все витягнути”, – пише священик.

  Він розгорнув папір і побачив справжній скарб – 7 синьо-жовтих стрічок, якими пов’язували через плече осіб, котрі тримали церковну процесію.

  Цікаво, що папір у котрий загорнули ці стрічки, був радянський інформаційний плакат: «Не трогай взривоопасных предметов – они опасные для жизни».

  “З цього можна зробити висновок, що їх заховали перед закриттям церкви у 1963 р.” – припускає Микола Григорук.

  Згаданими шматками паперу була репродукція картини «Хрещення Руси-України» худ. Володимира Кноша, намальована з нагоди 950-літнього Ювілею хрещення. На жаль, вона збереглася фрагментарно.

 • За переховування цих заборонених у радянський час речей чекали великі проблеми: ув’язнення, штрафи, виселення в Сибір…

  “Ми щиро вдячні нашим попередникам, що незважаючи на страхи, вони зберегли нашу Церкву, віру, Україну та історію для нас! Любімо своє, вивчаймо, цінуймо і передаймо наступним поколінням. Знайдені артефакти стануть чудовим доповненням експозиції наших музеїв у Фитькові!” – додав священник.

  До теми: Жителі Крилоса висадили дерева у парафіяльному саді

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!