Шведські музиканти закликали організаторів дискваліфікувати Ізраїль з “Євробачення-2024”: мовник відповів

 • До цього подібні звернення підписували артисти з Ісландії та Фінляндії. 

  Понад 1000 шведських музикантів підписали відкритий лист та закликають усунути Ізраїль із цьогорічного конкурсу “Євробачення”. Шведський мовник прокоментував це. Відповідь від SVT з’явилася 29 січня на офіційному сайті, пише “Суспільне Культура”.

  У відкритому листі від шведських музикантів йдеться про те, що, дозволяючи Ізраїлю брати участь, Європейська мовна спілка (EBU) “демонструє разючі подвійні стандарти, які підривають довіру до організації”, а також що це “робить страждання жертв невидимими”.

  Серед підписантів — представники Швеції на конкурсі у 2009-му і 2011-му Eric Saade та мама Ґрети Тунберґ співачка Malena Erman, а також співачка Robyn, проєкт Fever Ray та гурт First Aid Kit.

  У SVT ж зазначили, що хоча участь Ізраїлю в “Євробаченні” викликає дискусії, саме EBU вирішує, хто бере участь у конкурсі, і як країна, що приймає конкурс, мовник підкоряється рішенням спілки.

  “Ми також стурбовані цими подіями. Ми розуміємо і поважаємо те, що групи намагаються зробити так, щоб їхні голоси були почуті. SVT веде діалог з EBU про виклики, пов’язані з реалізацією найбільшої телевізійної програми Європи в ці часи заворушень”, — зазначали представники мовника.

  Ще грудні EBU оприлюднила заяву, в якій йдеться про те, що “Євробачення” — “для мовників, а не для урядів”, і що Ізраїль бере участь у пісенних змаганнях вже 50 років. Окрім цього, автори заяви наполягли на тому, що ізраїльський суспільний мовник “дотримується всіх правил конкурсу”, який є “неполітичною подією”.

  Національний мовник Ісландії RÚV уже заявив, що рішення про участь чи бойкот “Євробачення” буде ухвалено переможцем власного пісенного конкурсу Söngvakeppnin. Він відбудеться в середині березня.

  До теми: Фінал нацвідбору на “Євробачення-2024”: де дивитися та як голосувати

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!