Скандал із Фаріон і студентом з Криму: омбудсман Лубінець звернувся до СБУ

 • Публікація даних – це не тільки втручання у приватне життя особи, але і спричинена загроза особистій безпеці та життю студента.

  8 листопада Ірина Фаріон опублікувала скріншот електронного листа з відкритими персональними даними студента з Криму. А вже сьогодні стало відомо, що юнаком “займається” окупаційний “Центр боротьби з екстремізмом” російського Міністра внутрішніх справ.

  На цю ситуацію відреагував Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

  “Народний депутат ВРУ 7 скликання і мала б знати про важливість захисту персональних даних. Однак ця людина публічно надала прізвище, ім’я, місце навчання хлопця, які дали змогу росіянам ідентифікувати цього студента. До того ж не є таємницею факт тиску окупаційної адміністрації у Криму на людей, які дотримуються проукраїнських поглядів. Про це також повідомляють і правозахисники, і медіа”, – йдеться у телеграм-каналі Уповноваженого.

  Однак це не спинило Фаріон в умовах воєнного стану розголосити персональні дані хлопця. А це може мати й вже має наслідки. Це не тільки втручання у приватне життя особи, але і спричинена загроза особистій безпеці та життю студента.

  За його словами, вона з одного боку вчиняла кримінальний злочин, з іншого – підіграла окупантам.

  “Тож я у зв’язку з фактом розголошення конфіденційної інформації звернувся до Служби безпеки України для належного реагування! Аби дії громадянки України проаналізували належним чином і надали юридичну оцінку. Ніхто не повинен нехтувати безпекою інших громадян!”, – написав Денис Лубінець.

  Читайте також: Депутата Калуської міськради, який збив на смерть велосипедиста, залишили під вартою

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!