США наклали санкції на росіян, причетних до спроби держперевороту в Молдові

 • Зокрема, мова про сім пов’язаних із російською розвідкою людей.

  Міністерство фінансів США в понеділок оголосило про санкції проти осіб, причетних до зусиль Москви з дестабілізації ситуації в Молдові.

  Про це повідомляє “Європейська правда“.

  Підсанкційні росіяни є частиною пов’язаної з РФ глобальної інформаційної операції, спрямованої проти України, її сусідів включно з Молдовою, країнами Балкан, Європейським Союзом, Великою Британією та Сполученими Штатами.

  “Ці особи провокують, тренують і контролюють групи в демократичних країнах, які проводять антиурядові протести, мітинги, марші та демонстрації”, – пояснюють у Мінфіні США, наголошуючи, що деякі з них пов’язані з російськими спецслужбами.

  Семеро росіян, проти яких запроваджені санкції, причетні до організації кількатисячних антиурядових акцій протесту в Молдові, ініційованих олігархом-утікачем Іланом Шором, якого США внесло в “чорний список” у жовтні 2022 року. Вони були причетні до плану захопити будівлю молдовського уряду й влаштувати державний переворот у країні.

  Керував операцією російський інструктор, пов’язаний з Михаїлом Потєпкіним. Він перебуває під санкціями США з 2020 року через зв’язок із ПВК “Вагнера” й причетність до планів придушення демократичних протестів в Омані.

 • Організатором групи, яка мала інспірувати держпереворот у Молдові, був росіянин Константін Сапожніков.

  Решта учасників мали конкретні ролі: Юрій Маколов – займався матеріально-технічним забезпеченням; Глєб Хлопонін – збирав дані про охорону урядових будівель; Свєтлана Бойко – відповідала за фінанси; Алексєй Лосєв – здійснював розвідку (його підприємство, яке виробляє керамічні ліхтарі, теж внесли до “чорного списку”); Василій Громовіков – допомагав грошима; Анна Травнікова – спільно з Бойко просувала проросійські наративи.

  До теми: Молдова створює державний центр протидії російській дезінформації

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!