Стало відомо, кого торкнеться вимога про обов’язковість касових апаратів

Обов’язковість використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) не стосуватиметься фізичних осіб, а також фізичних осіб – підприємців (ФОП) з першої групи

Про це на брифінгу сказав голова Державної податкової служби Сергій Верланов, інформує Depo.ua.

Як зазначив Верланов, звичайним громадянам, які продають що-небудь на ринку, не будуть потрібні РРО. Також це стосується і ФОП на першій групі.

“Тобто міф про те, що дідусь, який торгує помідорами на ринку, зобов’язаний буде купувати РРО, це неправда. Перша група підприємців – це фактично переважна більшість підприємців, які торгують на ринках – вони не використовуватимуть РРО”, – повідомив він.

Водночас голова податкової служби повідомив, що з 1 жовтня 2020 року вводиться обов’язковість РРО для окремих ФОП на другій і четвертій групі, які здійснюють наступні види діяльності:

– Реалізація технічно складних побутових приладів,

– Реалізація лікарських засобів,

– Ювелірна продукція,

– Роздрібна торгівля використаними товарами в магазинах,

– Діяльність ресторанів, кафе швидкого обслуговування,

– Діяльність турагенств,

– Діяльність готелів.

Крім того, з 1 січня 2021 року використання реєстраторів розрахункових операцій буде обов’язковою для платників єдиного податку на 2-4 групи.

Верланов також повідомив, що програмні РРО зможуть використовуватися через півроку після вступу в силу закону про застосування реєстраторів розрахункових операцій, схваленого Радою 20 вересня.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!