Суд Астанова: у Богородчанах судді відмовилися повертати обвинувальний акт прокурору

Сьогодні, 23 вересня, у Богородчанах провели підготовче засідання у справі Ельдара Астанова.

Нагадаємо, підозрюваного у вбивстві студента з Франківська тепер судитимуть у Богородчанах – змінився склад суду і справу повернуть до початку розгляду.

Ще два роки тому студентку з Болгарії Елю Дішлю Зію розшукували рідні та близькі. За кілька днів її тіло з численними травмами знайшли у валізі на дні озера на Прикарпатті. Головним підозрюваним у справі є хлопець вбитої, туркмен Ельдар Астанов.

У Богородчанському суді справу веде колегія суддів Шишко, Круль та Рибка.

На попередньому засіданні суд продовжив запобіжний захід підозрюваному у вбивстві, залишивши його під домашнім арештом. У свою чергу, захисники Астанова просили обрати для нього лише нічний арешт, щоб він міг відновитися на навчанні, піти у магазин за продуктами чи викинути сміття.

Сьогодні захисник Астанова Розметов надав документи, які нібито підтверджують те, що хлопцеві потрібен дозвіл на відвідування лікаря. Також він попросив повернути обвинувальний акт прокурору для усунення неточностей. На думку адвокатів, обвинувальний акт не відповідає вимогам процесуального закону.

Клопотання про повернення справи суд відхилив, адже вважає, що в цьому не має підстав.

«Обвинувальний акт складено згідно із законодавством, зупиняти чи повертати обвинувальний акт причини немає», – пояснив суддя.

Також він вважає, що Астанову не варто давати дозвіл на відвідування медзакладу, адже немає точних доказів, що це необхідно. А от проблеми з університетом, на думку судді, Ельдар може вирішувати шляхом листування.

Наступні засідання у справі Ельдара Астанова відбудуться: 1 жовтня о 10:50, 17 жовтня об 11:00, 21 жовтня об 11:30 та 28 жовтня о 10:00.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!