Суд зобов’язав провести повторне розслідування смерті військовослужбовця з Прикарпаття у зоні ООС

 • Івано-Франківський окружний адміністративний суд прийняв рішення за позовом вдови військовослужбовця.

  Як значиться у матеріалах справи, померлий виконував обов`язки військової служби у зоні проведення операції об`єднаних сил на території Донецької області. Смерть наступила внаслідок вогнепального поранення в голову з автомату, інформують в Івано-Франківському окружному адміністративному суді.

  За вказаним фактом було зареєстроване кримінальне провадження, однак, згодом його закрили. Згідно з постановою про закриття вбачається, що військовослужбовець загинув внаслідок необережного поводження зі зброєю та ознак самогубства не виявлено.

  Разом з тим, комісія військової частини за фактом смерті провела спеціальне розслідування та склала акт, затверджений наказом командира, у висновках якого зазначається, що причиною смерті стало самогубство. Позивач вважає такі висновки комісії передчасними, що не відповідають фактичним обставинам смерті та порушують її права, як законної дружини.

   «Під час розгляду справи суд з’ясував, що за результатом звернення позивача відповідачем була надана відповідь, згідно з якою командування військової частини відмовило у внесенні змін у наказ про завершення зазначеного спеціального розслідування, на чому наполягала позивач. Однак, на переконання суду, задля всебічного з`ясування всіх обставин справи, відповідач повинен провести повторне спеціальне розслідування нещасного випадку (смерті), під час якої врахувати, що за наслідками досудового розслідування кримінального провадження за фактом смерті та, власне, за його результатами надати оцінку викладеним позивачем обставинам», – йдеться у рішенні Івано-Франківського окружного адміністративного суду.

  Рішення суду може бути оскарженим в апеляційному порядку.

  Читайте також: Військовому з Прикарпаття прикордонна служба не виплатила кошти за два роки

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!