Святий Миколай оселився в Грушеві

 • Для Коломийської громади 11 грудня стало особливим днем, адже у найвіддаленіше село громади – Грушів – завітав святий Миколай. І не просто завітав, а оселився там на декілька тижнів.

  Зустріч Миколая

  За декілька тижнів Будинок культури села Грушів перетворився на резиденцію святого Миколая. Такої кількості людей клуб ще не бачив. Адже у селі живе близько 60 мешканців, а щоб привітати Миколая, приїхали сотні.

  Коломиянка Катерина приїхала до резиденції з двома дітками, щоб показати їм казку. Каже, маленька дитина лише розглядає все навколо, а першокласнику тут дуже цікаво. Ділиться, що напередодні малий був дуже чемним і вчив віршики – так він готувався до зустрічі з Миколаєм.

  “Очікую, в першу чергу, позитивних емоцій для дитини, – розповідає Катерина. – Казали, що має бути гарна вистава. І на території зробили все дуже красиво та цікаво для дітей. Зараз Миколай приїде, ще й дитині подарунок буде давати, це дуже гарно”.

  Коломиянка ділиться, що такий захід дозволяє сповна відчути наближення новорічно-різдвяних свят. Тому вона планує ще сюди приїжджати.

  Цей вечір був справді особливим для всіх. Сотні людей, багато снігу, місцевий оркестр та святкова атмосфера – саме таку картину побачив Миколай, коли завітав на територію своєї резиденції. Він пройшовся біля дітей, вітався з ними та питав, чи були вони чемними. А потім привітався й з усіма гостями.

  “Благ вам сімейних, свята в душі, щастя, радості й добробуту вам і вашим сім’ям, – сказав святий Миколай. – А зараз запрошую вас до моєї так званої оселі, щоб розпочати святкування всіх різдвяних свят”.

  Перш, ніж розповісти Миколаю про свої бажання, діти взяли участь в інтерактивній виставі. А вже потім вручали Миколаю листи, розповідали, чи були чемними, та отримували від нього особливі даруночки – грамоту за добрі вчинки і хорошу поведінку та пряник.

  Святкова програма

  Начальник Коломийського управління культури Станіслав Баланович розповідає, що на території резиденції є мініконтактний зоопарк, у якому живуть віслючок Фіма, косуля Бембі та овечки. Багато діток хотіли подивитися саме на них.

  Загалом тут кожен знайде собі розвагу для душі: хтось годуватиме тваринок, хтось заходитиме до Миколая в оселю, хтось з батьками питиме какао чи їстиме солодощі. Біля резиденції діє маленький різдвяний ярмарок та декілька фотозон, кількість яких упродовж свят може збільшитись. Також планують зробити локацію з каруселлю та снігову гірку, з якої діти будуть з’їжджати.

  Крім цього, за попередньою реєстрацією дітки можуть брати участь в інтерактивній виставі і разом із героями переживати новорічну історію. Реєстрація необхідна, оскільки одночасно в залі може перебувати 60 дітей.

  Гостей буде багато

  За словами Станіслава Балановича, на відвідини до Миколая зареєструвались вже понад 2500 дітей. І це лише ті, хто записався на виставу, тож гостей буде набагато більше.

  “За один заїзд на території резиденції може перебувати до 500 дітей, тож місця усім вистачить, – каже начальник управління культури. – Приїжджатимуть до Миколая не лише з Коломиї. На відкриття резиденції приїхало близько 50 дітей з міста Львова, а вже записані групи дітей з Чернівців, Дніпра та Херсона”.

  Вхід на резиденцію є платним – 100 гривень з дитини. Кошти спрямують на розвиток сільських клубів у громаді. Станіслав Баланович зазначає, що поки що гості добираються самостійно, адже орендований автобус на ремонті. Після ремонту він курсуватиме від резиденції Миколая до села Корничі кожних дві години.

  У резиденції Миколай чекатиме на діток з 11 грудня по 26 грудня з 10:00 по 20:00. До 19 грудня він зустрічатиме діток, прийматиме їхні листи та побажання. А після 19-го вони зможуть подякувати йому за те, що передав подарунки через своїх помічників.

  Якщо Миколаю сподобається в цій резиденції і він залишиться тут жити, то наступного року діти зможуть надсилати йому сюди листи.

  Світлана ТИМЧУК

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!