“Такого не було 65 років”: у Каховське водосховище повертається вода – еколог пояснив, чому

 • За останніми супутниковими знімками видно, що значна частина раніше висушеної території колишнього водосховища зараз покрита водою.

  У Каховське водосховище знову почала прибувати вода. Еколог Вадим Манюк розповів у коментарі “Суспільному”, чи є це наслідком весняного водопілля або впливу людини на каскад Дніпра, пише УНН.

  За словами еколога, зараз відбувається розплив води, яка назбиралася в верхів’ях Дніпра під час зими. Ця вода стікає по річищу Дніпра та розливається, утворюючи десятки і сотні проток, що розгалужуються як кровоносна система, дотягуючись до найвіддаленіших куточків Великого Лугу. Вид зверху на супутникові знімки або мапу Великого Лугу показує цей процес, схожий на розгалуження капілярів.

  “Такого не було 65 років. Те, що це відбувається, це дуже позитивний процес. Тому що для того, щоб плавні Великого Лугу, який може відродитися, були, їм життєво потрібна весняна повінь. Якщо цього не буде – плавні просто деградують: не буде того ефекту, який ми очікуємо. Чому так відбувається? Не зовсім природня причина, насправді. Весь каскад Дніпра регулюється кількома гідровузлами електростанції, і те, що там є вода – це результат управління цим каскадом”, – сказав еколог.

  Він додав, що вся система Дніпра, включаючи каскад гідроелектростанцій, контролюється людьми, які вирішують, скільки води випускати вниз по річці. У результаті такого керування частково заповнюється Великий Луг. Це може бути спонтанним або усвідомленим рішенням, але для Великого Лугу це велика користь, оскільки вода набирається в його ґрунт як природна “губка”, сприяючи життю і розвитку екосистем, особливо на початкових стадіях їх формування.

  Читайте також: “Всі були під обстрілами”: на Франківщину привезли п’ять ланей та оленів, яких врятували із зони бойових дій

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!