Термін дії сертифікатів про вакцинацію скоротять до 9 місяців

 • Україна приєднається до глобальної мережі COVID-сертифікатів, а термін дії сертифікатів про вакцинацію від коронавірусу скоротять до дев’яти місяців. 

  Про це повідомила заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрової трансформації Марія Карчевич в ефірі програми “Сніданок з 1+1” 

  “На національному рівні формується глобальна мережа, яка буде охоплювати ще більше країн – понад 80 країн світу, не лише країни ЄС. На сьогодні довірча мережа Європейського Союзу охоплює лише 60 країн: українці мають змогу подорожувати до 60 країн, пред’являючи цифрові сертифікати чи то про вакцинацію, чи про одужання, чи про результати ПЛР-тестування. Україна вже направила запит про приєднання до глобальної мережі. За кілька місяців ми зможемо заявити, що Україна дає змогу подорожувати до великої кількості країн”, – сказала вона.

  Карчевич зазначила, що у грудні 2021 року Європейська комісія скоротила термін дії COVID-сертифікатів про вакцинацію, це рішення вже набуло чинності – тож у країнах ЄС сертифікати діють 270 днів.

  “Ми готуємо таке ж рішення на рівні українського законодавства. Воно буде прийнято орієнтовно цього тижня. Тобто термін дії Covid-сертифікатів буде скорочено: вже не один рік, а 270 днів”, – додала посадовиця.

  Сертифікат про “бустер” також буде діяти 270 днів, його можна буде отримати з кінця січня. У сертифікаті буде відзначатися третя доза і тип вакцини.  Окремого сертифіката для додаткової дози вакцини не передбачається.

 • Додаткова доза вакцини пропонується тим людям, у яких через хвороби й ліки не сформувався захист від Covid після двох доз вакцини (люди з раком крові, ВІЛ, трансплантованими органами тощо), а бустерна доза – це третя доза для тих, у кого минув термін захисту двох доз (6-9 місяців), наголосила чиновниця МОЗ.

  У 2021 році передбачалося, що сертифікати про вакцинацію будуть валідні рік після отримання двох доз вакцини.

  Читайте також: Вчені виявили нову ковід-мутацію, яку назвали “Дельтакрон”

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!