Терплять побої і знущання: волонтери пояснили, чому у Франківську потрібен “Дім матері і дитини” (фото)

 • Засновниця благодійного фонду “Час добра та милосердя” Валерія Кушніренко розповіла у мережі кілька реальних історій із життя прикарпаток, які звернулися до їхньої організації по допомогу.

  Жінки, як пояснює Валерія, роками потерпали від домашнього насильства, пише Галицький кореспондент.

  “Наталя обстригла своє волосся, щоб продати і мати за що купити їсти бодай на кілька днів. Вона втекла в нікуди, бо більше не могла. 15 років прожила у пеклі власної хати, терпіла побої і знущання від чоловіка“, – йдеться у повідомленні.

  Геть юну Любу чоловік-тиран, пише волонтерка, ув’язнив у хаті, бив, принижував, повісив на неї свої кредити. Бідолаха забула, що таке усміхатися.

  “Наталю, маму шести діток, так гамселив чоловік, що іноді її навіть ніхто не міг впізнати в селі. Зламана щелепа, синці по всьому тілу… У їхнього синочка Андрійка відмовили обидві нирки, має серцеву недостатність. Батькові це фіолетово”, – додає Валерія.

  Чому всі ці жінки так довго терпіли насилля? Бо не мали де дітися. Уявіть – таке часто буває: ти сам самісінький у всьому світі. А якщо ще й дитина хвора, тим паче стаєш нікому не потрібен.

  Були і такі жінки, каже волонтерка, які опинилися на вулиці, коли підходив час народжувати, і ті, які лишилися з немовлям без даху над головою, бо чоловіка заарештували, а за квартиру нема чим платити.

  “Усім цим жінкам ми допомагали оклигати: орендували квартиру, підтримали одягом і продуктами, допомогли з працевлаштуванням. Вони потрохи звикали як це – жити в спокої, тиші і безпеці”, – пише Валерія.

  Зараз волонтери опікуються трьома жінками, які постраждали від насилля, дали їм прихисток. Але такі звернення про допомогу надходять постійно.

  Ви навіть не уявляєте, як боляче вислуховувати їхні історії і розуміти, що просто не маєш змоги витягнути з пекла. Аби орендувати квартири для всіх, потрібні значні суми. При чому регулярно. Саме тому настільки важливий “Дім матері і дитини”, де певний час мешкатимуть жінки з дітьми, які опинилися в кризових ситуаціях. Матері тут будуть отримувати комплексну допомогу, буде робота з психологом і педагогами, медиками та юристами. Кінцева мета у тому, щоб мама самостійно змогла піклуватися про своїх діток та жити без страху за завтрашній день”, – пояснює жінка.

  Цей проєкт ще два роки тому був просто мрією волонтерів. Але завдяки власникам ІТ-компанії VITech ця мрія вже має дах, поштукатурені стіни, вікна, свою свердловину, недавно провели світло. Будинок у Загвізді має три поверхи і горище. Коло будинку є 14 соток землі, там хочемо облаштувати дитячий майданчик.

  На черзі внутрішні і зовнішні ремонтні роботи, утеплення, розкидання електрики по будинку, сантехніка.

  Попереду ще багато роботи, але ми впевнені, що все вдасться. Однак самим, без підтримки людей, активістам точно не впоратися.

 • Підтримати проєкт можна не лише грошима, але й матеріалами, послугами.

  Фінансово допомогти можна за реквізитами:

  Карта ключ #Приват_банк -5169330522151635, Кушніренко Валерія,

  Обов’язково в призначенні платежу вказувати “Дім для матері та дитини “

  Рахунок IBAN UA313366770000026005052549009, EGRPOU – 42732425

  Найменування отримувача – Благодійна організація “Час добра та милосердя”

  Монобанк – 5375414112761290

  PayPal – ivan.fedyk86@gmail.com (позначка -“Дім для матері та дитини”).

  Читайте також: Намотував волосся і бив до стіни: франківські волонтери допомогли жінці з сином, які втекли від батька-тирана (фото)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!