Туристи та трудові мігранти: епідеміолог пояснила, чому нової хвилі COVID-19 не уникнути

 • Зростання кількості хворих на коронавірусну інфекцію не уникнути, адже ми всі живемо в одному епідеміологічному просторі, а українці подорожують за кордон. Зростання все ж відбудеться з початком осені.

  Про це у коментарі УНН розповіла епідеміолог Людмила Мухарська.

  “Ризик того, що з початку осені знову будуть посилювати карантинні обмеження, дуже високий. Тому що в багатьох країнах світу зараз відбувається активне поширення “Дельта”-вірусу (варіант коронавірусу – ред.), і деякі країни вже вводять обмеження. В Україні теж фіксують такі випадки. А ще враховуючи, що зараз дуже активний міграційний період, ті люди, які працюють за кордоном, скоро почнуть повертатися. Плюс туризм, ми живемо в одному епідеміологічному просторі, тому зростання кількості не уникнути”, – пояснила епідеміолог.

  Окрім того, як нагадала Мухарська, треба врахувати, що в осінньо-зимовий період зростає кількість сезонних, респіраторних захворювань. Та й про колективний імунітет говорити поки не доводиться.

  “Вакцинація частково допоможе пройти нам цей період. Якщо ми говоримо про колективний імунітет, то дуже складно до кінця літа його досягти, не дивлячись на те, що темпи вакцинації збільшили. Ті, хто вакцинувалися, вони будуть мати індивідуальний імунітет, тобто, конкретна людина буде захищена, і це також позитивно”, – пояснила лікар.

 • Читайте також: На Прикарпатті за минулу добу зробили півтори тисячі щеплень проти COVID-19

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!