Туск заявив, що Польща готова посилити контроль продукції на кордоні з Україною

 • Він підкреслив, що перебуває в постійному контакті з українськими партнерами.

  Польський уряд у разі потреби готовий ухвалити подальші рішення щодо ефективного контролю на своєму кордоні продуктів, які ввозяться до Польщі та ЄС, заявив у п’ятницю прем’єр-міністр країни Дональд Туск, пише УНН з посиланням на PAP.  

  “І я не приховую, що, якщо буде потреба, найближчими днями ми також ухвалимо подальші рішення щодо ефективного контролю на нашому кордоні, коли йдеться про продукцію, яка йде до ЄС, до Польщі”, – сказав Туск.

  Він додав, що де б не був, шукатиме спільні рішення та аргументи, “щоб переконати всіх наших партнерів у Європі, що потрібні ще більш амбітні кроки”.

  “В інтересах Європи та України, щоб від цієї дружби, польсько-української, європейсько-української солідарності виграли всі”, – підкреслив Туск.

  При цьому він зупинився і на питанні настроїв протестувальників

  “Хочу дуже чітко підкреслити – я це знаю, це не тільки моя інтуїція – протестуючі фермери в Польщі не є антиукраїнцями. Може бути той чи інший провокатор, ми з цим розберемося, але протестуючі фермери, як протестують транспортники, протестують на кордоні з Україною не тому, що вони проти України, це дуже часто ті самі люди, які протягом останніх двох років допомагали, віддавали свої квартири, свої гроші біженцям з України”, – сказав прем’єр Польщі.

  Він підкреслив, що ЄС покликаний ефективно допомогти Україні у війні з Росією, і ще багато чого потрібно зробити. Він додав, що Польща зробить усе, щоб мобілізувати світ, у тому числі ЄС, для цієї допомоги, зокрема: військової або технічної.

 • “Але ЄС також існує для того, щоб захищати ринок громадян ЄС”, – зазначив польський прем’єр.

  Він зазначив, що Польща 10 років чекала на те, щоб польські фермери “мали більш-менш рівні права зі своїми партнерами в ЄС, щоб Польща стала рівноправним партнером у сільському господарстві для інших країн ЄС”, знадобилося десятиліття, щоб Польща адаптувалася до європейських стандартів у сільському господарстві.

  Туск підкреслив, що йдеться про інтереси сотень тисяч працьовитих людей, які фактично голосно кричать з одного питання, що “вони хочуть конкурувати на рівних”.

  До теми: Українці стали гірше ставитися до Польщі та США, – опитування

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!