Тут завжди гаряче: як працює франківська служба оперативного реагування “1580”

 • Їхні обличчя залишаються невідомі – але ці голоси ви впізнаєте завжди. Адже це ті самі перші рятівники, які приймають наші звернення та передають у відповідні структури. І це – служба оперативного реагування “1580” Івано-Франківської міської ради.

  “Одного разу о 2 годині ночі нам подзвонив мешканець і спитав яка година, бо не мав годинника! Також був випадок, що дзвонили серед ночі попросити телефон мера, адже треба з ним терміново переговорити”, – згадує кумедні випадки працівниця служби Надія Іванишин.

  Також розповідає про сам процес роботи: “Коли нам телефонують, ми фіксуємо це в програмі. Якщо це аварійна ситуація – ми додатково дзвонимо відповідальному виконавцю для оперативнішої реакції”.

  Міський голова Руслан Марцінків постійно наголошує, аби мешканці звертались на “1580” для оперативного реагування, якщо є аварійна ситуація. Можна також писати на сайт служби: https://1580.if.ua. Або телефонувати за мобільними номерами: 050-010-1580, 067-010-1580.

  “В середньому за добу служба може прийняти приблизно 100 дзвінків. Але все ще залежить від багатьох факторів, зокрема й від пори року. Наприклад, під час запуску теплопостачання ми приймали навіть понад 200-300 дзвінків. А так то служба працює весь час, без обідньої перерви й завжди на телефоні. Так само працівники приймають звернення у фейсбуці та на сайті 1580”, – розповідає директорка департаменту стратегічного розвитку, цифрових трансформацій, роботи із ЗМІ, комунікації з мешканцями Зореслава Гелеван.

  Також додає, що минулого року служба прийняла близько 3,5 тисячі звернень у фейсбуці, а загалом – 33 тисячі. А в цей період року найчастіше мешканці звертаються з питань теплопостачання, водопостачання, а також чистка вулиць від снігу.

  Начальниця відділу Тетяна Нестерук каже, що є мешканці, які телефонують в службу вдруге, щоб просто подякувати за виконану роботу. За минулий рік таких дзвінків було 70.

  “Якось в мене пропало світло вдома. Я не знала що робити та згадала, що мер у себе на сторінці у фейсбуці писав за службу 1580. Він казав, що до них можна звертатись, якщо в тебе щось стається. Я знайшла їх номер в інтернеті, подзвонила та розповіла ситуацію. Там мені повідомили, що передадуть моє звернення у відповідну службу та за пару годин світло відновиться. Й за 30-40 хвилин світло з’явилось”, – розповідає про свій досвід мешканка р-ну “Пасічна” Ольга.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!