У Франківську в одному з ліцеїв встановили сонячні батареї

 •  
  Вперше в Івано-Франківську та області навчальний заклад матиме своє резервне живлення.
   
  Його вироблятиме сонячна електростанція, яку встановили на даху ліцею №15. Завдяки проєкту «Бюджет участі» навчальному закладу вдалося реалізувати давній задум.

  Про це пише «Галицький кореспондент», посилаючись на міського голову Івано-Франківська Руслана Марцінківа.
   
  «До цієї ідеї підштовхнув наш директор Бойчук Василь Євгенович. Він вже давно мріяв про ці сонячні панелі. Цього року, коли Програму “Бюджет участі” відновили, ми довго сиділи, думали, бо і укриття треба робити, ну і запланували такий проєкт зробити. Спланували, написати проєкт “Сонячна електростанція – майбутнє Ліцею”. Реалізація цього проєкту надасть нашому закладу можливість, я так думаю, не тільки економити електроенергію, а й заощаджувати», – розповідає авторка проєкту «Сонячна елекростанція – майбутнє Ліцею», заступниця директора Ліцею №15 Галина Галуга.
   
  У проєкті «Бюджет участі» ліцей подавався у категорії «Освітній заклад» і набрав 1192 голоси. Сума, яку виграли для реалізації проєкту – майже пів мільйона гривень. Відтепер ліцей буде незалежним від можливих черг вимкнення світла. Тут, навіть при можливому зникненні електроенергії, буде працювати інтернет, комп’ютери, світитиме освітлення. Тож учні зможуть нормально вчитися. А школярів у ліцеї – понад тисячу. 

  «Дякую всім, хто нам допомагав: батькам, педагогам, міському голові, який започаткував цей проєкт, що ми могли взяти в ньому участь і виграли. Ми плануємо ще не одну чергу зробити і я думаю, що виникне в місті таке комунальне підприємство. І наш приклад будуть наслідувати інші заклади. Приємно бути першими, і ми раді, що нам вдалося нашу ідею матеріалізувати. Я готовий поділитися ідеєю, ми готові показати, як ці етапи ми плануємо, щоб розвивалися. Ми думали, що ще хтось є, але виявилось, що ми перші в області. Приємно бути не тільки в місті, а й в області першими», – каже директор Ліцею №15 Василь Бойчук. 
   
  32 сонячні панелі потужністю 410 ват. Таким чином загальна потужність станції буде 10 кіловат. А це дозволить суттєво економити ліцею щороку, – розповідає директор компанії, яка змонтувала електростанцію. Артем Стойко додає, вартість робіт повністю покриває «Бюджет участі». Світло, комп’ютери, інтернет зможуть працювати весь робочий день, тобто весь час, коли діти навчаються. А це необхідно в час ризику блекаутів.

  «Найсучасніші сонячні панелі встановлюються, все сертифіковане. Ця система буде виробляти частину енергії, яку школа використовує. Тобто економити електроенергію, яку вони споживають з мережі. Це повністю автономна система. У випадку вимкнень електроенергії в мережі, так званого блекауту, – ця система буде виробляти електроенергію для школи. Це перший такий об’єкт. Тому ми дуже раді, що в нашому місті ми можемо долучитися першими до такого об’єкту. Вартість робіт повністю покриває “Бюджет участі”. Це був конкурс, на який подала школа проєкт і, відповідно, його виграла», – розповів директор компанії «Екосвіт Систем» Артем Стойко.
   
  Реалізація цього проєкту – хороший поштовх для інших навчальних закладів подавати свої ідеї на програму «Бюджет участі», каже міський голова Руслан Марцінків. До слова, цього року для освітніх закладів перевагою були пропозиції з покращення укриттів та енергозбереження. 

  «Люди проголосували. Захотіли тут енергозбереження. Це перший такий проєкт, який реалізовується в місті Івано-Франківську. Хочу подякувати франківцям, які підтримали його. Ініціаторам цього проєкту хочу подякувати, що вони ризикнули. Тому що непросто було конкурувати з іншими проєктами. Але цього року в “Бюджеті участі” ми прописували, що для нас важливі укриття та енергозбереження. Цей проєкт – це енергозбереження. Я розумію, що буде другий, третій етапи для того, щоб світла було більше, постійно і збережено. Але вже ми знаємо, що в цій школі, навіть коли буде відключення світла, у них є елементарні речі, інтернет буде і всі кабінети працюватимуть, і онлайн-навчання буде відбуватися. Тому що вони будуть мати своє світло», – резюмував Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
   
  Керівництво навчального закладу запевняє, це лише початок змін в частині енергозбереження у ліцеї №15. У майбутньому адміністрація планує продовжувати проєкт, і хочуть встановити сонячні електростанції і на інших корпусах закладу. 

  До теми: У Франківську асфальтуватимуть Південний Бульвар

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!