У франківському дитсадку замінили вікна та повністю оновили систему опалення (ФОТО)

 • Усі ці покращення оплатили європейські партнери за програмою НЕФКО.

  В Івано-Франківську у дитсадку №28 “Квітка Карпат” замінили вікна та повністю оновили систему опалення. 

  Як пише міський голова Руслан Марцінків, вже з нового навчального року дітлахам та вихователям буде тепліше і затишніше, пише Галицький кореспондент.

  «Ми як компанія-підрядник, виконали комплекс заходів, пов’язаних з енергоефективністю, зокрема виконано утеплення фасаду мінеральною ватою 15 см, зроблено утеплення технічного поверху, проведено роботи з гідроізоляції цоколя, відмостки, системи водовідведення дощової води. Встановлена система рекуператорів і замінено вікна на енергоефективні», – розповідає директор фірми-підрядника Ярослав Свідрак.

  Зробили більш яскравим

  Як ззовні, так і всередині приміщення садка оновили та зробили більш яскравим. А енергоефективні рішення, впевнена директорка «Квітки Карпат», створили більш комфортні умови та свій мікроклімат.

  «Цей проєкт співпраці з НЕФКО дав нам великі результати. Тому що в нас утеплився фасад, утеплилося горище, відбулася заміна деяких вікон. Заміна всієї системи опалення дасть свій результат, тому що діткам стане набагато тепліше. Буде економія тепла та електрозбереження. Для того, щоби працювала вся система в комплексі, потрібна якраз та система, що ми зробили», – директорка ЗДО №28 «Квітка Карпат» Алла Василишин.

  Програми з енергоефективності НЕФКО від Європейського Союзу допомагають оновлювати та реконструювати наші заклади освіти. Особливо це важливо у часі війни, каже міський голова Руслан Марцінків. Адже такі великі вартісні роботи самотужки зробити б не вдалось.

  «Ми дякуємо Європейському Союзу, який через НЕФКО фінансує такі проєкти. Зокрема, на модернізацію. Віримо в те, що це дасть нам економію, приблизно 25-30 % і тепла, і електрики. Дуже важливо, що цей дитячий садочок ми встигли зробити по програмі НЕФКО, тому що не просто давалися ці кошти в умовах війни. Все-таки НЕФКО підтримало і ті об’єкти, які ми розпочали ще до війни, вони профінансували в повному обсязі. Це не за кошти міста, а за кошти європейських наших партнерів», – каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

  До теми: У Франківську міський перинатальний центр і дитячу лікарню приєднали до клінічної лікарні №1

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!