У Франківську Алея Слави доповнилася пам’ятним знаком Михайла Мулика

 • В Івано-Франківську на Алеї Слави, що на вулиці Шевченка, відкрили пам’ятний знак ветерану дивізії «Галичина», почесному Громадянину міста Михайлу Мулику.

  Відкриття приурочили до 359-річниці Дня міста, яке відзначають сьогодні, 7 травня.

  “Михайло Мулик мешканець цієї вулиці – він жив у будинку, що за декілька метрів від цієї Алеї. Ми з ним тут проходили, коли відкривалася ця алея. Це, найперше, данина історичній справедливості. І це перша людина на цій алеї, котра належить до плеяди діячів національної боротьби“, – говорить міський голова Руслан Марцінків.

  Довідково: Михайло Мулик народився 28 жовтня 1920-го в селі Горожанка Монастириського району на Тернопільщині. Батько Іван був підстаршиною Українських січових стрільців. 1937-го став членом Організації українських націоналістів. За її завданням у вересні 1943 року вступив до лав української дивізії ”Галичина”. Служив радистом.

  Брав участь у бою під Бродами в липні 1944-го. Потрапив у радянський полон. Два роки допитували в московській Луб’янській тюрмі. На 10 років позбавили волі й на п’ять – громадянських прав. Покарання відбував на вугільних шахтах у Московській області та в Республіці Комі. Із заслання повернувся 1958 го. Оселився у Станіславі, тепер – Івано-Франківськ. Працював бухгалтером у виробничому об’єднанні ”Прикарпатліс”. 1989-го став членом культурно-наукового товариства ”Рух”.

  Був бухгалтером ліквідаційної комісії міськкому й обкому КПРС. 1991-го організував Товариство політичних в’язнів і репресованих. За рік із дивізійником Володимиром Малкошем створив Братство колишніх вояків ”Галичини”. Написав 8 книжок про визвольну боротьбу українського народу та становлення незалежності. Михайло Мулик помер у січні 2020 року.

  Програму святкування Дня міста можна переглянути у новині – Як в Івано-Франківську святкуватимуть День міста (ПРОГРАМА)

  Вчора, 6 травня, на території Палацу Потоцьких «Простір Інноваційних Креацій «Палац» теж до свята відкрили ковану інсталяцію «Крісло бургомістра».

  Читайте також: П’ятеро військових з Івано-Франківська отримали звання Почесних громадян посмертно

  До теми:У Франківську вшанували героїв, які віддали життя за Україну (фото)

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!