У Франківську будують незвичайний пасивний будинок

 • Вчора, 9 березня, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків відвідав унікальну будівлю, яку навіть в морози практично не треба опалювати.

  Про це мер розповів на своїй сторінці у соціальній мережі.

  Цей пасивний будинок звів один з місцевих підприємців Микола Яцинович.

  “Тут має бути і музей, і магазин. Сімейний бізнес. Магазин тканин, все що стосується вишивки, трикотажу. Це буде триповерховий будинок. До речі, був вдома в Миколи Ярополковича і там теж пасивний дім. А тепер цей проєкт, яким він сім років займається, – каже Руслан Марцінків.

  Як розповідає підприємець, ззовні це виглядає як звичайний будинок, але насправді збудований таким чином, що потребує дуже малої кількості енергії для охолодження чи підігріву будівлі. Тепла від електролампочок достатньо, щоб у будинку була комфортна температура до 18°C.

  “Це все завдяки німцям, які придумали цю технологію, як будувати ці будинки. Німецькі технології, німецьку інженерію ми використовуємо нашими руками, нашими майстрами”, – зауважив Микола Яцинович.

  Також він додав, що такі будинки є дуже екологічні, дешеві в експлуатації, оскільки рік експлуатації вартуватиме 1 тисячу гривень для 700 м².

  До слова, в Україні налічується 1068 пам’ятників Тарасу Шевченку

  Фото – ілюстративне

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!