У Франківську двом прикарпатцям успішно пересадили нирки від посмертних донорів

 •  
  На базі обласної клінічної лікарні проводять шосту та сьому трансплантації від посмертного донора.
   
  Напередодні 63-річному франківчанину констатували смерть мозку і його родичі підписали згоду на посмертну пересадку органів.
   
  Про це повідомляють на сторінці Обласної клінічної лікарні Івано-Франківська.
   
  Після тривалої підготовки, відповідних процедур і підбору реципієнтів, трансплантаційна бригада нашої лікарні разом з колегами закладу Першого медичного об’єднання Львова впродовж доби провела кілька непростих хірургічних операцій. Цьому передувала робота транспланткоординаторів щодо пошуку реципієнтів.
   
  У результаті обидві донорські нирки успішно пересадили прикарпатцям 44-х і 57-ми років.
   
  «Усього система відібрала одинадцять осіб із загальноукраїнського електронного реєстру, які в черзі на трансплантацію. Проте після кросс-матчу, відповідного тестування у нашій лабораторії, яке ми провели, щоб унеможливити відторгнення, найкращі показники для пересадки від цього донора були у двох чоловіків, яким і пересадили дві донорські нирки», – розповідає транспланткоординаторка Лілія Шевага.
  «Найважче з печінкою, оскільки цей орган має багато судин навколо й виконує більше п’ятисот функцій в організмі», – кажуть хірурги. 
   
  За словами завідувача Центру нефрології, діалізу і трансплантації Олега Легуна, все це непросто, адже пересадка органів потребує відповідних медикаментів, розуміння всіх процесів, приживлення.

  До теми: У Франківську обласна дитяча лікарня отримала обладнання для лікування онкохворих

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!