У Франківську назвали ймовірну причину виникнення запаху газу та отруєння вісьмох студентів

 • Причиною отруєння вісьмох студентів в Івано-Франківську міг стати одорант – речовина, яку додають до газу, щоб надати йому сильного специфічного запаху, головним чином попереджувального, або за яким визначають місця витікання.

  Про це повідомили на комісії з техногенно-​екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка засідала сьогодні, 17 червня.

  “Сьогодні близько о пів на першу ночі на аварійні служби поступила інформація про різкий запах невідомої речовини, ймовірно газу, на вулиці Петлюри, 23, 25, Коновальця, 144, 146, а також 142. Через що мешканці покинули свої домівки й змушені були перебувати на вулиці”, – повідомив міський голова Руслан Марцінків.  Та найбільше цієї ночі постраждали діти, що на момент події перебували в гуртожитку коледжу технологій і бізнесу за адресою вул. Коновальця, 142.

  Восьмеро дітей госпіталізували в Івано-Франківську обласну дитячу лікарню. Трьох дітей відправили до реанімації, адже вони мали підвищені показники отруєння.

  “Діти в медичному закладі отримали необхідну допомогу та переведені з реанімації. Вже зараз усі восьмеро дітей в задовільному стані не викликають занепокоєння. Життю і здоров’ю дітей нічого не загрожує”, – повідомила на комісії начальниця управління охорони здоров’я Марія Бойко.

  Також вона додає, що постраждали найбільше дітки, в кімнатах яких були відкриті вікна. Якраз їх знайшли без свідомості.

  Заступник міського голови Руслан Гайда на засіданні комісії припустив, що студенти отруїлись одорантом – речовиною, яку додають до газу, щоб надати йому сильного специфічного запаху, головним чином попереджувального, або за яким визначають місця витікання. Саме цей різкий запах відчули надзвичайники, прибувши на місце події.

  Директор коледжу технологій та бізнесу Василь Бабінець розповів, що о 23:30 отримав повідомлення від коменданта про запах. Аварійна бригада газовиків прибула через 12 хвилин після виклику. Одразу обстежили локацію, склали акт та на момент перевірки витоку газу не було зафіксовано.

  Також на засіданні комісії повідомили про те, що о 22:07 було зафіксовану фуру, яка проїжджала переїзд з ознаками хімічно небезпечного вантажу. Тому, однією з версій є витік одоранту через розгерметизацію бочки. Цю інформацію перевірятимуть.

  Поліція порушила кримінальну справу, в рамках розслідування мають бути встановлені всі обставини справи та виявлені винні особи.

  Нагадаємо, На Прикарпатті від отруєння чадним газом загинули двоє людей

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!