У Франківську обговорюють реформу охорони здоров’я та її проблеми

Сьогодні, 23 травня, в Івано-Франківську відбувається засідання Секції Асоціації міст України з питань охорони здоров’я.

Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук пояснив: найголовніше, що вони сьогодні обговорять – старт нового етапу реформи охорони здоров’я. За словами чоловіка, наразі реформа пройшла успішно, проте найбільше питання, з яким вони стикаються – інфраструктура.

Аналітик з питань охорони здоров’я АМУ Світлана Осташко додала, що на сьогоднішньому заході вони будуть обговорити із представниками міст-членів АМУ основні проблеми у сфері охорони здоров’я. Також можна буде похвалитися своїми досягненнями у цій сфері.

“Але ключова мета – напрацювання пропозицій для органів влади щодо вирішення проблем медицини”, – наголосила жінка.

Вона пояснила, що зараз важливі питання це, наприклад, відшкодування коштів за ліки, брак кадрів, обмеженість коштів.

Директор Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Микола Стовбан зазначив, що сьогодні в Івано-Франківську, як і на Прикарпатті, вся первинна ланка вже перетворилася і пройшла реформу, проте наступний етап – реформа вторинки і третинки.

“У нас проблем є багато, одна з них – заробітня плата. Але ми над цим працюємо кожного дня, щоб вирішити проблему. Ще одне питання – комп’ютеризація, тому ми намагаємося виділити гроші, щоб наші заклади щорічно могли купляти один-два комп’ютери”, – сказав Стовбан.

Крім того, директор Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківська Марія Бойко наголосила, на сьогоднішньому заході вони хочуть почути, як власне далі запроваджувати реформу і які механізми для цього пропонують.

Міський голова Руслан Марцінків додав, що у місті дуже хочуть нарешті завершити реформування, проте є певні переживання, адже реформа первинки хоча в місті й пройшла, але не без своїх питань.

“Реформа реформою, але у нас часто змінюються правила гри і можуть повісити далі її на нас. Тобто скажуть нам це фінансувати зі свого бюджету”, – наголосив мер.

Нагадаємо, Франківські медики, обурені невиплатою зарплат, прийшли до мера

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!