У Франківську під стінами поліції протестують члени гаражного кооперативу “Соколи”

 • Сьогодні, 10 вересня, в Івано-Франківську на вулиці Сахарова відбулась акція протесту членів гаражного кооперативу “Соколи”.

  Кілька десятків людей прийшли під будівлю Головного управління Нацполіції в області, щоб висловити своє обурення бездіяльністю правоохоронців. За їх словами, гаражний кооператив у липні захопили рейдери, а поліція нічого не робить.

  “Тітушки заблокували заїзд, залякують людей, що не пустять нікого всередину після 15 вересня. Ми вимагаємо розслідувати злочинні дії, які там відбуваються. Наразі власники гаражів вже подали понад 100 заяв про злочини щодо них. Люди зібралися, щоб висунути заяву до керівництва поліції – розпочніть нарешті кримінальну справу. Бо наразі бачимо пасивність і бездіяльність”, – розповів адвокат Роман Жирун.

  “Прийшла якась банда, перекрила вхід. Побили нам шлагбаум і прохідну, просто бандитизм. А якщо наприклад пожежа станеться – хто буде винен? Ніхто нічого не робить”, – каже Василь Манжура, власник гаража.

  Учасники акції прийшли з плакатами та вимогами до поліції. Вони заявили, що не можна допустити повернення “бандитських дев’яностих” і кричали “Банду геть!”.

  Гаражний кооператив “Соколи” існує вже майже 15 років. Площа його земельної ділянки становить 6.3 гектари, на них розміщені 1500 гаражів. У 2008 році Вовчинецька сільрада продала цю землю – за словами членів ГК “Соколи”, незаконно і приховавши факт існування там гаражів. 

  До протестувальників вийшов представник поліції – начальник міського відділу поліцї Василь Маківничук. За його словами, по зверненнях людей зараз проводиться перевірка. Людей така відповідь не задовольнила, вони почали обурюватися і питати, чому поліція за три тижні так і не перевірила факт перекриття дороги. На це Маківничук сказав “Звертайтеся з письмовим зверненням, опрацюємо і дамо відповідь”.

  Більше про це “Галицький кореспондент” писав у статті 2013 року “Гаражники борються за землю”.

  У 2016 році це питання обговорювали на комісії обласної ради.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!